Blackout: Více než 600 milionů Indů bez elektřiny

Indická je severní a východní elektrická síť spadla, uvrhla polovinu zemi do tmy. Trvá to již druhý den. Výpadky proudu postihly provincie Dillí, Uttar Pradesh a Haryana. Úředníci na ministerstvu energetiky tvrdí, že nejméně deset států bylo ovlivněno výpadky proudu. „Jsme nyní obnovou zaneprázdněni… severní a východní sítě se zhroutily. Dovolte nám, abychom vyřešili tento problému,“ řekl V. K. Agrawal, generální ředitel severní sítě, agentuře AFP.

Byl už na Zemi ještě někdo před lidstvem?

Libor Čermák | Alespoň podle dávných legend, které se dochovaly od starověkých národů. Tyto kultury byly oproti nám historicky daleko blíž vzniku naší civilizace. Věděli snad něco víc o tom, co se dělo na naší planetě před námi? Když se podíváme na mytologii starých civilizací, tak zjišťujeme, že tato věc je nějakým způsobem obsažena v mytologických pověstech mnoha prastarých kultur. Vzhledem k tomu, že je považujeme oproti nám za méně vyspělé, měli bychom se také divit, jak se tato věc dostala do vzpomínek tolika rozmanitých národů. Vždyť se tyto kultury nalézají po celé planetě. Ale co budu chodit okolo horké kaše, skočím do toho rovnýma nohama.

Nevysvětlitelné záhady: KRUHY V OBILÍ

Jako kruhy v obilí nebo jinak také agrosymboly jsou označovány jevy, kdy se v ploše osázené obilím nebo jinou zemědělskou plodinou vytvoří pravidelné geometrické obrazce polehnutím rostlin. Toto polehnutí nebylo způsobeno podle některých lidí mechanicky, ale zatím dosud neznámým vlivem. Podle odpůrců těchto teorií se jedná o lidský či přírodní výtvor.

Prognózy cien: Potraviny rapídne zdražejú!

VIEDEŇ | Potraviny v Európe v nasledujúcich desaťročiach silno zdražejú, varuje priekopník pestovania biopotravín Werner Lampert. O 20-30 rokov nastanú veľké problémy so zásobovaním potravinami, preto sa treba usilovať, "aby nás rakúske poľnohospodárstvo o 20-30 rokov ešte dokázalo uživiť". Lampert na to poukázal v rozhovore pre sobotňajšie (28.7.) vydanie Salzburger Nachrichten.

Stránky

Top