Päť mýtov o dávnych Olympijských hrách

Kritici, ktorí v súčasnosti kritizujú Olympijské hry zato, že sú príliš komerčné, skorumpované a zaplavené množstvom profesionálnych športovcov, často tvrdia, že moderné hry pošpinili ideály starovekých Grékov, ktorí súťažili v pôvodných Olympijských hrách v období medzi rokmi 776 PNL až 393 NL. Ideálom starovekých Olympiád malo byť stretnutie amatérskych športovcov, súťažiacich výhradne iba v mene mieru a dobrých športových výkonov, bohužiaľ je to len ďalší diel z gréckej mytológie. Ak preskúmame päť mylných predstáv o starovekých Olympijských hrách, objavíme v nich niektoré prekvapivé podobnosti s naším súčasným športovým festivalom.

Šéfoval New Yorku, teraz chce byť Maďar

Dva roky po tom, čo umožnila zahraničným krajanom prijať občianstvo materskej krajiny, ulovila vláda Viktora Orbána v Amerike vzorového Maďara. Trojnásobný guvernér štátu New York George Pataki (67) oznámil, že sa chystá požiadať o maďarské občianstvo.

GIGANTICKÝ PODVOD PÁCHANÝ NA JAZYKU SLOVANŮ

Co ti asi mohli říci o ruské vědě? Říkali to takto – ve středověkém Rusku neexistovala státnost, vypůjčili si ji od Němců. Když se ale podíváme do 9 a 10 stol. státnost už jsme měli. Němci nikoli. Nemohli jsme ji převzít z jednoho důvodu, jednoduše tam neexistovala. Že bychom převzali písemnictví od Němců? Jak jsme od nich mohli převzít písemnictví, když ve chvíli, kdy přišli, žádné písemnictví neměli?!

Stránky

Top