V Mexiku objavili hrobku mayského princa

Vykopávky v mayskom meste Uxul odkryli bohato vybavené miesto posledného odpočinku mladého člena vládnúcej dynastie z prvej polovice 8. storočia. Oznámili to vedúci výskumu Nikolai Grube a Kai Delvendahl z Universität Bonn (Nemecko) s kolegami. V Uxule, ktorého zrúcaniny ležia v mexickom štáte Campeche blízko guatemalských hraníc, kopú už štyri roky. Hlavným cieľom je objasniť proces centralizácie a kolapsu hegemónnych štátnych štruktúr v oblasti mayských nížin.

Tvrzení dvou britských přátel unesených do UFO vyvolalo tajný vojenský výzkum

Badatelé UFO zahájili zkoumání na nejvyšší úrovni ohledně tvrzení dvou mužů, kteří byli v hlavním městě uneseni mimozemšťany. Legendární příběh Garryho Wooda a Colina Wrighta, kteří řekli, že byli prohlíženi mimozemšťany poté, co byla jejich dodávka zaskočena létajícím talířem, se právě natáčí jako film s hlavní postavou Billyho Boyda.

Toxoplazma možná navádí hostitele k sebevraždě

Šeptá vám hlas v hlavě? Neposlouchejte ho, možná je to toxoplasma. Cysty tohoto parazita mohou vyvolat zánět mozku, který vede u vnímavých jedinců k depresím a třeba i k sebevraždě. Potměšilá kokcidie toxoplazma je již delší dobou stálicí výzkumu, populární vědy i masových médií.

Stránky

Top