Na potulkách po Silicon Valley

Navštívili sme centrály veľkých spoločností ako Apple, Google či Intel. Oblasť označovaná ako Silicon Valley - alebo v slovenčine ako Kremíkové údolie - sa rozprestiera v južnej časti sanfranciského zálivu v štáte Kalifornia, USA. V súčasnosti je Silicon Valley svetovým centrom počítačového a technologického priemyslu. Sídlia tu významné spoločnosti ako Apple, Adobe, Cisco, Google, HP, Intel, Nvidia, Oracle či Yahoo. Niektoré z nich sme boli trochu neplánované navštíviť aj osobne.

ROZHOVORY S NERUDOM (obsah)

“Do štrnástich rokov vyrastal ako normálny chlapec a potom sa dostal pod formálne poručníctvo svojich budúcich kolegov z ACIO. V sedemnástich rokoch sa rozhodol opustiť školu a vstúpiť do ACIO ako asistent, aj keď hovoril, že v tom čase sa to volalo Laboratórium zvláštnych projektov NSA.

Nečakajte na smäd, v teplách treba piť celý deň

Najlepším spôsobom, ako sa chrániť voči dehydratácii, a to nielen počas vysokých teplôt, je piť tekutiny počas celého dňa. Pitie nápojov sa preto odporúča pri každom jedle, k dodržiavaniu pitného režimu môže pomôcť ovocie aj zelenina. Lekári radia nespoliehať sa iba na smäd. Odporúča sa preto mať vždy pri sebe fľašu vody alebo iného nápoja.

Top