KOZMOLOGICKÉ DOBY ĽADOVÉ (SÍRIUS - Vľúdne riešenia pre vymyslené globálne otepľovanie spôsobené ľuďmi IX.)

Logické odpovede na otázky: Kto sme? Odkiaľ pochádzame? a Kam ideme? Nikdy sa nebudete pozerať na svoju existenciu na tejto planéte tým istým spôsobom po tom, čo si prečítate kozmologické doby ľadové! Autori nakreslili kurz nášho Slnka z miesta jeho zrodenia v Orione po jeho zachytenie viacnásobnými hviezdnymi systémami Síria a Procyonu. Pred zachytením Zeme týmito dvomi obrami bola Zem počas viac ako jednej miliardy rokov v Dobe ľadovej.

"Myslím, že sme prišli s dosiaľ najlepším dôkazom o pôvode indoeurópskych jazykov"

Tento článok je napísaný po slovensky. To si asi všimol každý, no možno už nie každý vie, že slovenčina patrí do indoeurópskej rodiny jazykov, ktorá má vyše 400 členov. Keby sa však členovia tejto rodiny stretli na oslave, zrejme by si veľmi nepodebatovali. Do indoeurópskej skupiny jazykov totiž patrí tak perzština, ako aj slovenčina, taliančina či dokonca aj islandčina.

Čtyři roční období pod vodou

Svět pod vodní hladinou připadá člověku tajemný. Odehrávají se v něm dramata netušených rozměrů - všudypřítomná smrt si vybírá daň, ale je zde i místo pro něhu. To vše se však neděje nijak náhodně. Život pod hladinou podléhá magickému rytmu střídání ročních období. Hlavními protagonisty jsou štiky. Tvar štičího těla připomíná torpédo. Hlava tvaru kachního zobáku snižuje odpor vody, jako by byla vyvinuta v hydrodynamickém tunelu. Svalstvo je stvořeno pro rychlost a pohotovost. Samec dokáže z místa vyrazit do vzdálenosoti čtyři metry během jediné sekundy, je to perfektní lovec ze zálohy.

Apple vyhral v USA patentovú vojnu so Samsungom

Juhokórejský Samsung musí spoločnosti Apple uhradiť 1,051 mld. USD. Súd v kalifornskom San Jose rozhodol v spore dvoch technologických gigantov o porušovaní patentov v prospech americkej spoločnosti Apple. Vyhlásil, že juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics kopíruje kľúčové črty populárnych modelov iPhone a iPad a musí americkej spoločnosti uhradiť škodu.

Stránky

Top