Ceny potravín porastú!

BRATISLAVA | Zvyšovaniu cien potravín sa podľa Potravinárskej komory Slovenska (PKS) pravdepodobne nevyhneme ani na Slovensku. Dôvodom je jednak nízka úroda obilia v tomto roku vplyvom nepriaznivých klimatických podmienok nielen v SR, ale prakticky v celom svete, rast ostatných vstupných nákladov, ako aj vplyv deformovaného ekonomického vývoja na Slovensku.

Obří sklady s potravinami na 5 let: Aljaška se připravuje na velké přírodní katastrofy

Aljaška je známá svými průkopnickými a soběstačnými obyvateli, kteří jsou zvyklí na odlehlá místa a drsné počasí. Přesto má guvernér Sean Parnell starosti ohledně zemětřesení nebo sopečné erupce, která by zanechala stát se svými 720 000 obyvateli odříznuté od dodávek potravin a dalšího vybavení. Jeho odpověď: Nechá stavět obří sklady plné jídla a zásob pro případ nouze.

Severovýchodní Čína zažívá vlnu závrtů

VEĽKÁ EPOCHA | Čínské město Charbin nacházející se na severovýchodě státu prožívá tento měsíc náhlou vlnu propadů půdy, tzv. závrtů. Internetoví diskutéři na čínských sociálních médiích probírají, co za tím může být. Podle portálu Sina došlo v Char-pinu k přibližně sedmi propadům země mezi 8. a 17. srpnem, při nichž zahynuly dvě osoby a další dvě byly zraněny. Do děr se zřítila i dvě vozidla, když se zem otevřela uprostřed silnice.

Stránky

Top