Tipy na drinky, ktoré vás osviežia počas horúcich dní

Dodajte vode nový rozmer, urobte viac pre svoje zdravie a oslňte svojich hostí. Počas dní, keď ortuť na teplomeri neklesá pod 30 stupňov Celzia, sa na nás zo všetkých strán hrnú informácie a odporúčania týkajúce sa pitného režimu. Odborníci sa zhodujú, že najlepšou voľbou nápoja v horúčavách je pitná voda. No čo robiť v prípade, keď vám jednoducho nechutí a tlačíte ju do seba nasilu?

NASA zverejnila prvé video z pristávania Curiosity

Americký národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) zverejnil prostredníctvom Twitter účtu Curiosity prvé video z jeho pondelňajšieho pristávania na Marse. Krátke video bolo vytvorené z 297 náhľadov obrázkov s rozlíšením 192 x 144 pixlov takzvanou stop motion technikou a ponúka pohľad na posledné dve a pol minúty z pristávacieho manévru Curiosity.

Schaubergerův pohon I. (NÁVOD NA UFO?!)

Autor článku podává stručný popis reálné konstrukce leteckého motoru. Pravděpodobně se tato konstrukce příliš nepodobá Schaubergerově koncepci. Avšak výchozí myšlenky jsou podobné. Různí lidé v různých obdobích a na různých místech došli ke stejným závěrům. Možná proto, že lidé uvažují podobným způsobem, nebo proto, že přírodní zákony působí všude stejně. Věřili byste, že autor článku nikdy neslyšel o Schaubergerově práci? (Mám na mysli jeho motor, který pro svoji činnost získává energii z okolí a má levitační vlastnosti.)

Výzkum: Rostliny by mohly komunikovat pomocí zvuku

VEĽKÁ EPOCHA | Některé rostliny mohou komunikovat pomocí klikotu kořenů, tvrdí nový mezinárodní výzkum. Vědci za pomoci mikrosnímacícho laseru Dopplera vibrometru (zařízení měřící vibrace) zjistili, že mladé rostliny kukuřice vydávají svými kořeny zvuky připomínající klikání nebo cvakání. Když pak výzkumníci podobné zvuky vysílali, rostliny nahýbaly kořeny směrem k nim.

Top