PÚTNICKÝ FESTIVAL HUDBY

Pútnici, ktorí sa zúčastnili pešieho putovania boli už skúsení a tiež niesli štafetu celej púte so srdečnosťou a pohodou.
Milí priatelia!
Chcela by som sa takto verejne všetkým poďakovať za pomoc, ochotu a zdielnosť počas Pútnického festivalu hudby, ktorý sa konal od 9. 8. do 19. 8. 2012...

Do áut chcú dávať monitorovacie čipy

Ministerstvo dopravy pripravuje zákon, ktorý by umožnil sledovanie vodičov na cestách. Má to pomôcť pri zabezpečení plynulosti dopravy. Štátny tajomník tvrdí, že čipy v autách nebudú slúžiť na sledovanie, ale na lokalizáciu dopravnej nehody a rýchlejší príchod záchranných zložiek. Odmietol tiež, že sa potichu chystá výber mýta pre autá do 3,5 tony.

Nejznámější český bylinkář, Josef Antonín Zentrich, odešel do jiné dimenze

Zpráva J. A. Mareše: V raných hodinách dne 4. 9. 2012 zemřel jeden z velikánů našeho národa. Zemřel JOS. A. ZENTRICH. Měl jsem čest ho zvát svým přítelem a spolu jsme napsali i několik knih. Také i jeho myšlenky stály u zrodu Skutečné demokracie (SKDE) a spolu s dalšími lidmi se snažil, aby zlořád, který zachvátil tuto zemi, byl přemožen. Vy, kteří jste ho znali, mu věnujte tichou vzpomínku. Nebuďte smutní, to on by nechtěl, ale uchovejte si v srdci jeho odkaz, jeho víru v člověka.

Kam na nákupy? Slovákom pri výbere už budúci týždeň pomôže zoznam hanby

BRATISLAVA | Slováci si už čoskoro budú môcť skontrolovať, čo v obchodoch kupujú. Zoznam hanby, na ktorom ministerstvo pôdohospodárstva plánuje zverejňovať výsledky kontrol v obchodoch aj na cestách, sa totiž podľa informácii Aktuálne.sk má objaviť na webe už koncom budúceho týždňa. „Celý projekt odprezentuje minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek na tlačovej konferencii, ktorú pripravujeme zrejme už koncom budúceho týždňa. Následne bude portál na našom webe spustený,“ uviedla pre Aktuálne.sk hovorkyňa agrorezortu Magda Tóth Želeňáková.

Stránky

Top