TESLA A TAJEMSTVÍ ZÁŘIVÉ ENERGIE (6)

Na samém konci přednášky udělal ojedinělé „úplné odhalení“ účinků elektrických paprsků. Bylo to naposled, kdy něčím takovým poctil akademické kruhy. Tesla ukázal, že nová zářivá elektřina je odlišná, poté, co byla její existence veřejně oznámena v průběhu londýnské přednášky Královské společnosti. Očaroval své publikum zářivkami a dalšími světelnými zázraky. Po celou dobu kdy zněl jeho vzrušený hlas, vládla ve dvoraně němá úcta.

ZMIZELÉ SVĚTY: Atlantida

"Lidské dílo podléhá zubu času. Krajina dodnes uchovává ruiny, stopy a pozůstatky, zatímco historiografie vzpomínky na ně a záznamy dávných kronikářů. Jestlipak by na základě toho všeho mohly být tyto stavby znovu vzkříšeny?"

MOHOU SLEDOVAT VAŠE UMÍSTĚNÍ, I KDYŽ MÁTE TELEFON VYPNUTÝ

Věděli jste, že NSA může sledovat polohu vašeho telefonu, i když je vypnutý a baterky jsou vyndané? Federálové mají tuto technologii již nejméně 10 let. V článku pisatel Dana Priest rozvádí, jak jsou týmy zaměstnanců NSA rozmístěné po planetě oddané sledování telefonů v reálném čase.

Počítačový super-virus badBIOS komunikuje zvukem

Malware, který z počítače nedostaneme ani smazáním hard disku se s ostatními infikovanými počítači domluví i bez připojení na internet. Kanaďan Dragos Ruiu je vysoce uznávaný odborník na kryptografii a počítačovou bezpečnost. Jeho nedávné vyjádření vzbudilo ve světě tichošlápků velký rozruch.

Stránky

Top