Sonda Cassini poslala nové obrázky z Titanu

Slunce právě vycházelo nad severním pólem Saturnova měsíce Titanu. Měli jsme štěstí na příznivé počasí a též se nám podařilo navést sondu Cassini do optimální pozice. Sonda nám zaslala nové fotografie kapalného metanu a ethanu, které tvoří u severního pólu měsíce tekutá jezera a oceány. Obrázky nám ukazují nové indicie o tom, jak se jezera tvoří a jak probíhají na Titanu hydrologické cykly, které zjevně obsahují více uhlovodíků než-li u nás běžné vody.

Mánia pokračuje. Bitcoin strhol ďalšie virtuálne meny

Bitcoin sa stáva mániou a len budúcnosť ukáže, ako bolestivý prípadný pád z výšin bude. Analytik Next Finance Jiří Cihlář si myslí, že Bitcoin môže naraziť na svojej bariéry. Tie spočívajú najmä v jeho bezpečnosti. "Už niekoľkokrát sme videli, že zabezpečenie bitcoinových účtov prelomili hackeri." Momentálne však platí opak. Virtuálne meny vďačia za svoj rozmach najmä investorom z Číny a Spojených štátov. K rastu prispieva aj pozvoľná akceptácia obchodníkmi.

Neznáma postava v slovenských dejinách

Aktívne ovládal 26 jazykov, pasívne 15. V mladosti odišiel do cárskeho Ruska, kde vytvoril univerzálnu stenografiu použiteľnú pre všetky reči. Štyridsať rokov pôsobil v tajných službách. Dodnes zostáva Vladimír Krivoš zahalený rúškom tajomstva. Vladimír Krivoš sa narodil v roku 1865 v Liptovskom Mikuláši. Jeho otec bol národovec a jeden zo zakladateľov Matice slovenskej. Krivošovci dopriali svojmu synovi kvalitné vzdelanie.

Top