Přišli bohové ze Síria na Zem třikrát? (5)

Námitky o kontaminaci dogonských znalostí misionáři jsou problematické. Je těžké uvěřit, že misionáři, kteří jsou povoláni šířit křesťanskou víru mezi africké divochy, je najednou učí o astronomii a negramotní Dogoni se to učí důkladně nazpaměť. Je také fakt, že o složitém systému Siria věděli nejen v Africe.

Dům z hlíny, dřeva, slámy a konopí

Rodinný dům vznikl přestavbou původního hanackého statku z vepřáku. Část domu byla rozebrána, cca 20 procent původního zdiva z vepřovic bylo zachováno. Hlavním cílem bylo postavit dům z přírodních materiálů jako jsou dřevo, nepálená hlína, konopí a sláma.

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

Za úvahu určitě stojí. Perfektní řešení to asi není (perfektní řešení neexistuje nikdy), ale míra rizika je podle mého názoru přijatelná a pravděpodobnost zhodnocení logická. Trošku jsem se poslední dobou díval tomu systému na zoubek. Nejprve jsem moc nechápal, jak to vlastně funguje, ale po opakovaném přečtení materiálů na webu a vlastním vyzkoušení musím říct, že to není tak těžké pochopit a celkem se mi to zdá zajímavé. K investování do Bitcoin v podstatě nepotřebujete příliš rozumět systému Bitcoin, ale určitě to není na škodu. Jako není na škodu rozumět motoru, pokud jste řidič.

Európa chce zakázať všetky sadenice, panika?

Medzi záhradkármi a drobnými pestovateľmi vypukla na internete už pred niekoľkými mesiacmi panika, ktorá súvisí s pripravovaným návrhom Európskej komisie, týkajúcim sa osív. Obrátili sme sa preto na ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, aby uviedlo veci na pravú mieru.

Top