Lidská DNA: Průlomové objevy na počátku 3. tisíciletí! (18)

Na vaše přání milí čtenáři pokračujeme ve vašem oblíbeném seriálu. A můžete se těšit na skutečně fascinující informace. Již v této části dr. Kikuo Chišimi dozvíme, že pro lidský organismus, více jak klasické chemické látky jsou důležitější jisté shluky frekvencí, které jsou na specifické potraviny navázané. Dozvíme se také podorbnosti o objevu, který naznačuje, že střevní klky jsou ve skutečnosti unikátním "anténním systémem", který mimo živin z jídla zachytává široké spektrum vibračních impulsů.

Objav 600 rokov starej čínskej mince v Keni

Táto čínska minca stará približne 600 rokov bola nedávno objavená na ostrove ležiacom blízko pobrežia Kene. Pokiaľ sa preukáže jej pravosť, mohla by minca dokazovať, že čínsky objaviteľ Čeng Che - podobne známy ako u nás Krištof Kolumbus – navštívil túto časť východnej Afriky. „Tento objav je významný. Vieme, že Afrika vždy bola spojená so zvyškom sveta, ale táto minca otvára diskusiu o vzájomných vzťahoch medzi Čínou a národmi obývajúcimi krajiny ležiace pri Indickom oceáne,“ uviedol v oznámení archeológ Chapurukha M. Kusimba z Fieldovho múzea v Chicagu.

Záhady a zajímavosti Mauzolea v Halikarnássu

Libor Čermák | Ke starověkým sedmi divům světa se váže spousta záhad. Prim v tom vedou egyptské pyramidy. Ovšem jak je to u těch ostatních? Co třeba Mauzoleum v Halikarnássu? Vítejte ve starověkém přístavním městě Halikarnáss, dnešním tureckém městě Bodrum. Jedná se o jedno z vůbec nejstarších měst v Malé Asii. Jeho prvními obyvateli byly v 7. století před naším letopočtem Dórové...

Stránky

Top