Do škôlky do lesa: Keď deti namiesto učiteľa vedie príroda

Trávia väčšinu času v prírode. Hrajú sa v lístí, šplhajú na stromy, stružlikajú, starajú sa o vlastnú záhradku, triedia odpad. Nepoznajú umelé bábiky, namiesto nich majú "nehotové" drevené či plstené hračky. Raňajkujú a obedujú vo vlastnej minikuchynke - najlepšie na pni, ktorá sa často riadi princípom: ovocie, zelenina či mliečne výrobky od lokálneho výrobcu.

Marián Kuffa: Kde končí NADĚJE, začíná peklo

Málokterý kněz sbírá na ulicích bezdomovce, málokdo by dobrovolně žil po sedm let s bývalými vrahy a recidivisty. Marian Kuffa získal polorozbořenou faru v Žakovcích a požehnání spišského biskupa. To, co se od roku 1992 „z ničeho" podařilo s bezdomovci a bývalými recidivisty vybudovat, je neuvěřitelné...

Co vyvolává rakovinu?

Nový výzkum potvrdil, že drahá léčba rakoviny chemickými drogami nejenže nedokáže nádor vyléčit, ale naopak, je pro pacienty daleko horší. Tým odborníků, který hledal odpověď na to, proč jsou nádorové buňky tak odolné, udělal náhodně mnohem důležitější objev. Při výzkumu zjistili, že chemoterapie těžce poškozuje zdravé buňky, z nichž pak uvolňuje protein, který udržuje a doslova dodává „palivo“ pro růst nádoru.

Top