Dobře krmené šílenství

Pravdu o globálním oteplování najdete na Marsu. Trocha ochlazení třeba neškodí... Většina vědců označovaných pro jejich názory na globální oteplování za „popírače“ si toto označení vůbec nezaslouží. Mnozí z nich se skrčí při pouhém pomyšlení, že by snad měli veřejně nesouhlasit s kolegy, kteří se domnívají, že celá věc je jednou provždy jasná, a v obavách aby nebyli označeni za blázny odmítající vědecký konsensus, dělají všechno možné, aby se toho vyvarovali. Dr. Richard Lindzen je výjimkou.

Záhada afrického Bigfoota

Podle milovníků záhad v případě, že se našli vědci, kteří se začali vážně zabývat hypotetickou existencí americké verze yettiho zvané bigfoot, je třeba hledat takového hominida i v Africe, po­važované za kolébku lidstva. Mezi všelijaké varianty bigfoota pak podle nich mají patřit zoolo­gům neznámí, lidoopům a člověku podobní tvorové, údajně se vyskytující v povodí řeky Kongo, v Keni, nebo v Senegalu.

Kopíruje sluneční soustava gravitační zakřivení?

Libor Čermák | Jeden z nových anglických agrosymbolů mne inspiroval k jednomu zamyšlení nad tvarem sluneční soustavy. A tak tuto hypotézu předkládám veřejnosti, zda náhodou na tom něco není. 6. července 2013 se u anglického Avebury objevil jeden zajímavý obrazec v obilí. Není nijak složitý. Je to kruh a kolem něj devět kružnic, jejichž poloměr pravidelně vzrůstá.

Stránky

Top