Lidská DNA: Průlomové objevy na počátku 3. tisíciletí! (46)

Murphy neposkytuje čtenáři pouze údaje, ale také mu předkládá způsob, jakým můžeme dosáhnout našeho plného potenciálu, naučit se toto Ferrari rozjet a rozbalit to na dálnici. Probádává různé transformativní praktiky, které byly použity k zušlechtění těchto schopností a dosažení těchto ohromných činů.

Počítačový vizionár, ktorý objavil myš

Douglas C. Engelbart mal 25 rokov, bol čerstvo zasnúbený a rozmýšľal nad budúcnosťou, keď mal v roku 1950 zjavenie, ktoré zmenilo svet. Mal dobrú prácu, pracoval vo vládnom leteckom laboratóriu v Kalifornii, no so svojím životom chcel spraviť niečo viac, chcel niečo čo by malo hodnotu, čo by vydržalo či ho dokonca prežilo. A vtedy mu to napadlo – v jednej sekunde videl niečo, čo by sme mohli nazvať kompletnou predstavou informačného veku.

Může akce jednoho člověka změnit dějiny?

"Pokud hledáte jehlu v kupce sena, musíte se prohrabovat kupkou sena."
Ve skutečnosti ale nejde o prostou kupku sena, nýbrž o pořádný stoh složený denně z miliard minut přeshraničního telefonního provozu. Přidejte k tomu digitální proud dat z širokopásmových internetových kabelů, kudy protéká takový objem dat, že by knihovnu washingtonského Kongresu zaplnil během několika sekund...

Stránky

Top