Lež o mikrobech

Naučili nás strachovat se z mikroorganizmů, patogenů, virů nebo bakterií, které do nás pronikají zvenčí. Takový je totiž Pasteurův model nákazy. Tento náhled následně vytváří závislost na výrobcích léků, které by nás měly ochraňovat před útočícími mikroby - každý z nich má svou vlastní podobu a má způsobovat konkrétní nemoc.

Vědci našli oceán na Marsu

K létu patří cesta k moři, pokud možno co nejvzdálenějšímu a nejexotičtějšímu. Vědci z California Institute of Technology (Caltech) nyní potvrdili, že podmínky dokonale splňuje Mars. Případní zájemci o tuto destinaci sice mají zpoždění nějakou tu miliardu let, zato tím ale zesílila naděje na nalezení života na Rudé planetě.

India spravila jedinečné rozhodnutie v prospech delfínov

India nedávno oficiálne uznala delfíny za nehumanoidné osoby, ktorých práva na život a slobodu treba rešpektovať. Delfináriá budú zatvorené v celej krajine. India je štvrtá krajina na svete, ktorá zakázala odchyt a dovoz veľrýb a delfínov na komerčnú zábavu – po Kostarike, Maďarsku a Čile. Tento krok vyvolali protesty proti delfináriám v indickom štáte Kérala.

Stránky

Top