Čas za našimi možnosťami

Často sa veci nedejú práve tak, ako by sme si želali. Každý má svoje túžby a želania, ciele. Možno sa nám želanie aj často splnilo a preto sa zamýšľame nad tým, prečo nie práve to jediné, ktoré sa nám zdá byť v tejto chvíli to najdôležitejšie. Ale čo je naozaj dôležité? Je to vhodné práve pre tento čas? Som už na to pripravená?

Obrazce v obilí na sklonku léta

Libor Čermák | Tak jsme se už zřejmě ocitli na konci letošní sezony záhadných kruhů v obilí. To je čas, kdy se zpravidla objevují ty nejzajímavější formace v sezóně. A jak tomu bylo letos? Opět přináším svůj agrosymbolový občasník. I letos se v závěru sezóny objevily nádherné a složité formace. Například 12. srpna 2013 vznikla dvojitá šesticípá hvězda u Harewell lane v hrabství Worcestershire.

Legenda o Dagad Trikonu II.

Jak se Lakšmí snažila zaostřit zrak, aby si ty skvosty, vyrobené s dokonalou řemeslnou zručností, mohla lépe prohlednout uviděla, kdo ten chrám s poklady obývá. Všemi směry se tam plazily tucty hadů. Plazi vylézali otvory ve vnitřních stěnách kráteru, bohatě zdobenými bránami a okny a zase v nich mizeli. Z otvorů se šířilo světlo, jako by hromada zlata uprostřed kráteru byla pozůstatkem nějakého zasypaného města. Ještě zvláštnější bylo, že někteří z nich byli hady jen napůl, spodní část jejich těla končila hadím ocasem, zatímco horní patřila muži nebo žene.

Top