S lučním koníkem až na Mars

V polovině srpna stála na testovací základně McGregor v Texasu věc, která na první pohled vypadala jako hodně odbytá raketa - spíš roura opatřená jakýmsi stojanem z několika trubek. Jako skutečná raketa v oblaku ohně také odstartovala, jenže po několika stovkách metrů začala zpomalovat a nakonec se ve vzduchu zastavila úplně. Zatímco pořád stála na ohnivém sloupu, provedla několik manévrů, a pak začala zase pomalu klesat. Nakonec s přesností vrtulníku přistála na stejném místě, odkud vzlétla, a oheň pod její zádí zmizel.

Nekritické myšlení vědců

Vědci, kteří se zajímali o debatu o mimozemském životě, vyjádřili sérii nelogických otázek a předpokladů o UFO a únosech do UFO. Pro mnohé z nich jev UFO nemůže existovat kvůli problémům s časem a prostorem. Tento starý argument je všem známý: vesmír je tak rozsáhlý, že dokonce i při rychlosti světla nemohou objekty sem v žádném případě přicestovat, což se zdá pochopitelné.

Vinobrania začali: Zistite, prečo sa víno považuje za kráľovský nápoj

Kto by si nechal ujsť tradičné oberačkové slávnosti? Plody práce vinohradníkov a vinárov sa oslavujú už dlhé roky. Nie je tomu inak ani teraz. Cez víkend si môžete vychutnať pestrú ponuku gastronomických špecialít s bohatým kultúrnym programom na vinobraní v Rači a Modre. Využite tieto slávnosti na ochutnávku vína – kráľovského nápoja, ktorý sa odjakživa považoval za najzdravší a najhygienickejší.

Stránky

Top