Tibetské báje o Milarepovi

Další zajímavou knížkou, která přišla od "chlapců", jsou příběhy ze starého Tibetu. Je to 25 nahlédnutí do Milarepova života a ukazuje jeho práci v této době. Příběhy jsou však aktuální i dnes, protože v nich nacházíme řešení běžných lidských problémů z pohledu legrace a humoru.

Záhady faraóna Rachefa

Libor Čermák | Faraóna Rachefa (neboli Chefrena) často v pohledu na egyptské faraóny zastiňuje jeho otec Chufev. Toto zastiňování je však neopodstatněné, neboť i k němu se váže spousta zajímavostí a záhad. Mnozí záhodologové se diví, jak ten mohl za svůj život stihnout postavit Velkou pyramidu (viz Záhady egyptských pyramid v Gize, http://www.cez-okno.net/clanok/zahady-egyptskych-pyramid-v-gize) z 2,3 milionů vápencových bloků, z nichž většina stavebních kamenů váží mezi 2,5 a 80 tunami.

Jak postavit hardware s nezjistitelným trojským koněm?

Stačí si pohrát s dopanty, tedy látkami, které ovlivňují elektrické vlastnosti materiálu při výrobě tranzistorů. Změny jsou pak jen na atomární úrovni. Ani detailní prohlídkou integrovaného obvodu nezjistíte, že vás mrzce zradí. Počítačové viry si už vydobyly značný respekt. Zdaleka ne každý si vesele brouzdá internetem, aniž by byl krytý alespoň základními obrannými programy a mnohými jistě proletí záchvěv paniky, když zasunou flashdisk do neznámého počítače...

Stránky

Top