A DOST! Šunky - málo masa, hodně soli

Některé šunky mají daleko méně masa, než tvrdí výrobci na obalech. Uvidíte, jaké. A šunka pro děti není o nic lepší než ta běžná. To vše zjistil dTest. Ukážeme Vám, jak se nenechat napálit a jak si vyrobit domácí šunku, ve které víte, co v ní je.

ZEMĚ JE MLADÁ VÍC NEŽ SI TO DOKÁŽEME PŘEDSTAVIT (Chybná datace anorganických nálezů) 2

Důležitá je konzistence hydroxidu vápenatého rozmíchaného ve vodě: Je na hranici mezi disperzí a koloidním roztokem, a chová se proto jako plastický gel. Tím se zásadně vysvětluje ztvrdnutí vápence a konzervace otisků nohou jejich překrytím rychle tuhnoucí želatinou! Dinosauři a ostatní zvířata běhali po bahně vzniklém v čerstvě zatopených oblastech (také na Maltských ostrovech, viz. koleje Cart Ruts a lidské stopy). V jejich stopách pak kráčeli také lidé, protože se jim tak šlo snáz.

Je člověk jediným inteligentním tvorem na Zemi?

Libor Čermák | Každého, koho vzrušuje otázka existence mimozemských inteligencí, se musí zákonitě ptát, proč tady na Zemi, dokázala příroda k inteligentní formě dospět jen u člověka. Jenomže opak je pravdou. Na Zeměkouli totiž existuje minimálně ještě jedno zvíře, (i když se ptám, zda je etické ho pořád ještě nazývat zvířetem), které k inteligentní formě dospělo také. Tímto živočichem je delfín.

Top