Záhady pyramid v Dahshuru

Libor Čermák | Jsou zde nejstarší egyptské pyramidy 4. dynastie. Jejich stavitelem byl údajně faraón Snofru, otec Cheopse. A obdobně jako Gíza, je i Dahshur obklopen mnoha záhadami. Nalézáme se 20 kilometrů jihovýchodně od slavné trojice pyramid v Gíze. Je zde totiž další záhadné pyramidové místo, které není na rozdíl od Gízy tak známé, ale má s ním mnoho společného.

Prvá slovenská družica by sa mala objaviť vo vesmíre v roku 2016

Potvrdil to Jaroslav Erdziak z Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity (FEI STU) v Bratislave, ktorý sa na vývoji družice podieľa. Na projekte prvej slovenskej družice spolupracujú FEI STU v Bratislave, Žilinská univerzita a Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity (SOSA). Výsledkom projektu pod názvom skCube by mal byť satelit typu cubesat s hmotnosťou do 1 kg.

Čo vám nepovedia! (Mimozemská prítomnosť v našom svete) III.

Na prvý pohľad je tomu asi ťažké uveriť, ale je nesmierne dôležité zvážiť túto informáciu s otvorenou mysľou, pretože dôsledky sú obrovské. Tendencia popierať a zavrhnúť všetko, čo nespadá do našich utkvelých predstáv toho, čo je možné, je stále silná, no my sa musíme naučiť pozrieť aj za záves a čeliť tvrdej pravde.

Tajné služby prelomili šifrovacie protokoly

Odpočúvacia kauza spojená s únikmi informácií od snáď najznámejšieho whistleblowera súčasnosti pokračuje. Do rúk redaktorov denníkov The Guardian a The New York Times sa dostali ďalšie dokumenty týkajúce sa masívneho odpočúvania tajnými službami. V hlavných úlohách sa opäť predstaví americká NSA, ktorej tentokrát sekunduje jej britská obdoba GCHQ.

Top