január 31st

Němečtí egyptologové zkoumali stáří kartuše ve Velké pyramidě (+VIDEO)

Německý projekt Cheops si kladl za cíl získat odpověď na otázku, kdo je skutečně zodpovědný za stavbu Velké pyramidy. K odhalení tohoto tajemství se tým tvořený Stefanem Erdmannem a Dr. Dominique Goerlitzem rozhodl využít nejnovější metody datování. Nový dokument Franka Hoefera, který dělal těm dvěma společnost, zachycuje jejich výzkum. Mnoho expertů k tomu přidává svá stanoviska.

VELESTÚR 3

Ivan Rumanovský uverejnil v Literárnom týždenníku (piatok 27. augusta 1993) článok “Kameňovanie odvážnych”. Uvádza viacero osôb, ktorých diela neboli pre vtedajšiu resp. terajšiu vhodné, pretože podkopávali „oficiálnu“ pravdu o pôvode Slovanov. Okrem mien Ján Kollár, Pavol Jozef Šafárik, Jaroslav Zástěra, Antonín Horák, Jindřich Wankel, Rudolf Wirchow, Dušan Haruštiak veľký priestor venuje aj Pavlovi Križkovi, dokonca je tu aj kresba velestúrskeho nápisu.

január 30th

Vo svetle vedy: Život mezi hvězdami

Stovky - a možná tisíce - let se lidé ptají: Jsme ve vesmíru skutečně sami? Na odpověď bude muset lidstvo zřejmě ještě počkat. Přesto tisíce obyvatel naší planety tvrdí, že mimozemšťany na vlastní oči spatřily nebo s nimi dokonce komunikovaly. Psychologové vysvětlují tato "svědectví" labilitou osobnosti a přílišnou fantazií podněcovanou zájmem sdělovacích prostředků. Možnostmi života ve Vesmíru se pochopitelně zabývají také vědci různých oborů: astronomové, geologové, biologové, chemici. Jejich odpověď není jednoznačná, ale klíčem k rozluštění prastarého rébusu je podle nich obecně uznávaná hypotéza: "kde je voda, tam by mohl být i život".

Stránky

Top