Měsíc: Objeveny ruiny měst?

Byly doby, kdy nikdo neočekával, že vesmírný soused Země přivede vědce do rozpaků takovým množstvím záhad. Mnozí si představovali Měsíc jako malou kamennou kouli, která je pokryta krátery a kde není život. Přitom se ukázalo, že na jeho povrchu jsou starověká města, záhadné mechanizmy a základny UFO.

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Malé, ale šikovné satelity/Hvězda Schedar

Cubesaty jsou mimořádně rychle se rozvíjejícím druhem satelitů. Jejich unifikované rozměry, malá hmotnost a relativně snadná a levná výroba jim otevírají dveře na univerzity a mezi studenty. V podstatě každý si může postavit svou vlastní družici. Náklady jsou proti klasickým velkým satelitům nesrovnatelné. NASA nyní zavětřila tento trend a vybrala tři lehké rakety, které by mohly tyto malé satelity vynášet na oběžnou dráhu.

Najlepších 10€, ktoré môžete minúť na svoje zdravie

„Máte chuť na značkové šampanské, no disponujete rozpočtom na čapované pivo“.
Túto vetu mi tento týždeň povedali hneď dvaja predajcovia ojazdených áut. Nedávno som sa totiž vrátila z ročného cestovania po zahraničných krajinách a snažila som sa znova zapadnúť do rutinného života.
Od zháňania novej telefónnej prípojky, až po kupovanie auta, malo toto zabývavanie sa na moje financie dosť vážne následky.

Top