Týždenný horoskop 18. - 24. 5. 2015

Slnko vstupuje do znamenia Blížencov vo štvrtok a je v konjukcii s Marsom tirž v Blížencoch a v opozícii so Saturnom v Strelcovi. Merkur v Blížencoch je v kvadráte s Neptúnom v Rybe a v sextile s Jupiterom v Levovi. Venuša v Rakovi je v trigóne s Neptúnom a v opozícii s Plutom v Kozorožcovi. Jupiter je v trigóne s Uránom v Baranovi a Urán je v kvadráte s Plutom. Mesiac v pondelok dosahuje nov. Konštelácia vyvoláva netrpezlivosť a unáhlenosť a nehodovosť.

Joan Grantová: OKŘÍDLENÝ FARAON V.

Jednou mi tatínek řekl - poté, co byla vztyčena stéla, která upomínala na stavbu paláce: „Jestli na mě někdy po mnoha letech budou lidé vzpomínat, doufám, že si mě nebudou připomínat jako válečníka nebo stavitele, ale jako léčitele bylinkami. Protože způsobit, aby slepý člověk znovu spatřil hvězdy, je větší zásluha než stavět, ať by stavba byla jakkoli velkolepá." Často nám říkal, že rostliny nás o mnohém poučují. „Člověk se chová pošetile: válečník odhodí meč, aby se chopil pluhu; pole zůstávají neobdělaná, protože rolník maluje fresky na zdi chléva; a malíř odhoď své štětce, protože chce nosit meč. Rostliny jsou moudřejší. Každá podle svého plní svůj úkol: fialka se neschovává do svých listů, protože nemá na stonku žádné trny; verbena se nepokouší kvést jako svlačec, ale spokojí se tím, že vydává osvěžující vůni svými tuhými zelenými listy."

Kecksburg: trochu jiný Roswell

V roce 1965 bylo velké množství lidí z Kecksburgu (stát Pennsylvanie) na nedalekém místním pozemku svědkem havárie UFO a následných vojenských manévrů, které vyústily v rozsáhlé zastrašování a utajování.

Top