Arkaim a texty Rgvédy o jeho stavitelích

Počáteční vykopávky odkryly části zdí, které byly silné zhruba 5 metrů, a připomínají spirálu, v jejímž středu je čtverec. „Objevili jsme model vesmíru“, nadchli se archeologové a astrofyzici. Kdo všechno z vědeckých kruhů jenom tenkrát nebyl v Arkaimu a k objevům docházelo, jakoby se sypaly z rohu hojnosti. Observatoř, kterou tam nalezli, se ukázala být nejpropracovanější ze všech, které prozatím známe. Obyvatelé Arkaimu věděli o krouživém pohybu zemské osy, opisující dvojitý kužel, (precese) a že osa opíše celý kruh za 25 786 let!

Arkaim – Ruský Stonehenge

Arkaim je archeologické naleziště nacházející se v jižní části Uralské stepy, 8,2 km na severo-severozápad od Amurskij a 2,3 km jiho-jihovýchodně od Alexandronovskij, dvě vesnice v oblasti Čeljabinsk (Rusko); právě na severu od Kazachstánských hranic.

Utajená archeologie

Od přítele mi přišlo mailem, a protože i kdyby z toho všeho bylo jen jedno procento pravdivé, stojí to za zamyšlení.
MichalB

V roce 1982, na 61° sev. šířky na břehu řeky Lena (Rusko), 140 km nad Jakutskem ve výšce více než 105 až 120 metrů nad řekou v oblasti Diring-Jurjach Prilenskoj odkryla archeologická expedice Akademie věd SSSR nejstarší osídlení Ruska ze všech, co dosud známe.

TAJEMNÁ CIVILIZACE Z OBLASTI ARKAIM

Údolí Arkaim nacházející se na jihu Uralu mělo být vlastně již dávno zaplavené. Uvažovalo se o tom v roce 1987. Místní komunistická samospráva se tenkrát snažila prosadit výstavbu obrovského vodojemu pomoci kterého by se zavlažovala přilehlá rozsáhlá pole. Při geologickém průzkumu lokality však geodeti a později i archeologové byli šokováni tím co nalezli. Zvláštní kruhovité stavby. Úřady dali odborníkům tenkrát 12 měsíců na to, aby lokalitu prozkoumali. Tak se stalo, že byla nalezena historická památka ze stejného období jako je Babylon a starší než Řím či Troja.

Stránky

Top