Čo sa vlastne udeje vo vašom tele počas alkoholovej opice

Všetci sme tam už raz boli. Vyprahnuté ústa. Siná pichavá bolesť hlavy. Degradácia základných kognitívnych schopností. Zmietanie sa vo vlastnej sebaľútosti. Áno, to všetko je obávaná alkoholová opica.


Keď vezmeme do úvahy ťažké stavy po konzumácii alkoholu, je prekvapujúce, že v priemere jeden zo šiestich ľudí sa ťažko opíja až 4 krát do mesiaca, respektíve raz za týždeň.

 

Podržte se: Měsíc je dutý, a zde jsou důvody 2

Teorie o Měsíci jsou staré už tisíce let, protože různé kultury a civilizace diskutovaly příběh jeho vzniku a jak se dostal tam, kde je dnes. Řekové Aristoteles a Plútarchos, a Římané Apollonius Rhodský a Ovidius všichni zmiňují skupinu lidí zvaných Proselenové, kteří žili v Arkádii, centrálním hornaté oblasti Řecka. Proselenové měli právo na tuto oblast, protože tam žili jejich předchůdci již v době „než byl Měsíc na obloze“. (6)

Podržte se: Měsíc je dutý, a zde jsou důvody

„Co tam ten měsíc u všech čertů dělá? Na to, aby byl pravým měsícem planety Země, je moc daleko, a na to, aby byl v zajetí gravitačního pole Země, je moc velký. Je velmi málo pravděpodobné, ba téměř neuvěřitelné, že někdy nastaly takové podmínky, aby Měsíc zaujal téměř kruhovou dráhu kolem Země… Ale když Měsíc není ani pravým satelitem Země ani v zajetí jejího gravitačního pole, čím potom je?“
Isaac Asimov, „Asimov o astronomii“, Doubleday, 1974; Mercury Press 1963; též citováno v knize Don Wilson: Naše tajemná kosmická loď Měsíc (1975)

Top