KAMENY MĚKKÉ JAKO VOSK

V červenci letošního roku 2011 to bude již 86 let, co se ztratil plukovník Percy Harrison Fawcett. Kdo že byl tento muž? Odkud pocházel? Kde, kdy a za jakých okolností se vlastně ztratil? A může mít vůbec na svědomí jeden z nejvýznamnějších objevů 20. století, který by dal odpověď současným vědcům a odborníkům a nabídnul by otevření novým diskuzím k již „uzavřeným tématům“?

Lebky z Paracasu - první analýzy DNA

Paracas je pouštní poloostrov nacházející se v provincii Pisco v regionu Ica při jižním pobřeží státu Peru. A právě zde v roce 1928 peruánský archeolog Julio Tello učinil úžasný objev – obrovský a komplexní hřbitov obsahující množství hrobů, v nichž byly nalezeny nejen veškeré kosterní ostatky, ale především také ty největší prodloužené lebky, které byly doposud na celém světě nalezeny.

Tmavá pleť, modré oči - gen podává obraz o Evropanovi z dob 7000 př.n.l.

Kosti 7000 let starého muže, které byly nalezeny v jedné z jeskyní ve Španělsku, nám o tomto muži dávají díky rozboru DNA a počítačovým simulacím velmi věrohodný obrázek, jak asi tento muž tehdy vypadal. Vyznačuje se tmavou pletí typickou pro negroidní rasu, ale také modrýma očima, která je zase typická pro obyvatele severských zemí, především Skandinávského poloostrova.

Stránky

Top