SEVEROAMERICKÁ MOHYLOVÁ KULTURA III.

Do příběhu obrů na území severní Ameriky patří svědectví, artefakty a fotografie, sesbírané po dobu 160 let z míst tak rozdílných, jako je ostrov Isle Royale v Hořejším jezeře nedaleko Michiganu, ostrovy the Channel Islands u pobřeží Kalifornie, jeskyně Spirit Cave v Nevadě, Hadí mohyla v Ohiu a mohyly Kincaid v Mississippi. Fritz Zimmerman se ve své dvoudílné knize “The Nephilim Chronicles” (Kroniky Nefilim) zaměřuje na metrologická a astronomická čísla, která jsou patrná ve všech dávnějších i novodobých výzkumech těchto památek. Následuje seznam prověřených nálezů obřích koster, které byly nalezeny v severní Americe.

SEVEROAMERICKÁ MOHYLOVÁ KULTURA II.

Britský mineralog James Smithson (1765–1829), který v r. 1846 založil pozdější Smithsonův institut konstatoval: „Každý člověk, který svým pozorováním, výzkumem či prováděním pokusů přispívá ke znalostem lidstva, je cenným členem společnosti.“ Tedy, stěžejním posláním Smithsonova institutu bylo: být „institucí pro rozvoj a šíření vědomostí mezi lidi“, jak to ve své poslední vůli požadoval Smithson.

SEVEROAMERICKÁ MOHYLOVÁ KULTURA

Američtí průkopníci a několik amerických prezidentů bylo ohromeno obrovskou velikostí, rozměry a počtem děl starověkých severoamerických stavitelů mohyl. Když amatérští archeologové a lovci pokladů kopali do těchto hliněných struktur, nenacházeli zlaté šperky, ale nacházeli kostry obrů veliké 2,1-4,5 metru. Vykradači hrobů si velké lebky snadno nasadili na své vlastní hlavy. Bohužel, mnoho lebek bylo zničeno; když se zhroutily střechy pohřebních komor, většina kostí se venku na čerstvém vzduchu rozpadla na prach.

Top