12 ROKOV CEZ OKNO, ďakujeme za priazeň a podporu

V najbližších dňoch budeme testovať nový design portálu, ospravedlňte občasnú nedostupnosť (najmä v nočných hodinách), vďaka za porozumenie

     

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

Za úvahu určitě stojí. Perfektní řešení to asi není (perfektní řešení neexistuje nikdy), ale míra rizika je podle mého názoru přijatelná a pravděpodobnost zhodnocení logická. Trošku jsem se poslední dobou díval tomu systému na zoubek. Nejprve jsem moc nechápal, jak to vlastně funguje, ale po opakovaném přečtení materiálů na webu a vlastním vyzkoušení musím říct, že to není tak těžké pochopit a celkem se mi to zdá zajímavé. K investování do Bitcoin v podstatě nepotřebujete příliš rozumět systému Bitcoin, ale určitě to není na škodu. Jako není na škodu rozumět motoru, pokud jste řidič.

Bezpečný email v čase po Snowdenovi? Zapomeňte

Na odpověď jsem se těšil. Snad se mi podaří poradit. V průběhu dne jsem si začal svou odpověď promýšlet. A postupně na mě padala tíseň, když jsem si dával dohromady to, co jsem věděl už dříve, s posledními odhaleními Edwarda Snowdena. Nakonec jsem skoro rezignoval. Protože nemohu s čistým svědomím dnes doporučit nic. Zopakujme, co víme.

Nebezpečná frekvence 440 Hz – totální nesmysl!

"Samé čísla... ale o tých hudba nie je. Vypočujte si hudbu hranú s ladením na 440 a potom to isté s ladením na 432, to je všetko. Mnohí to vnímať nebudú, ale mnohí budú... väčšina by mala. Sú ešte iné ladenia, ale to už je o inom. Samozrejme že na naladení VEĽMI záleží... Frekvencie tónov samozrejme intenzívne vplývajú na naše vedomie rovnako ako rôzne intervaly, rôzne nástroje a to ešte rozdielne v rôznych častiach dňa, počasia, či ročného obdobia..."

Cizincem ve vlastní zemi

Vždy, když se vracím z Kanady po řadě měsíců domů do ČR, chvíli mi trvá, než si zvyknu na některá česká specifika. A pravidelně mě upoutají některé rozdíly, věci, které lidé doma už ani nevnímají, ale pro cizince jsou překvapivé. Někdy šokující.

Top