FALUN GONG: Prvé stretnutie II.

“Čo stálo za takouto prudkou popularitou? Jednak sú to vnútorné hodnoty prameniace z dlhej čínskej duchovnej kultúry, v ktorých sa Číňania po desaťročiach „duchovného vákua“ znovu našli (čo ale pre nás Európanov môže byť naopak kultúrnou prekážkou) a potom tu sú veľmi dobré výsledky praxe na zdravotný stav. Nižšie uvediem pre lepšiu predstavu zopár zdravotných štúdii.”

FALUN GONG: Prvé stretnutie

Vážení čitatelia,
možno ste už počuli či čítali o meditačnej praxi Falun Gong (známej i ako Falun Dafa). Dovoľte mi predstaviť Vám túto metódu v praxi z osobnej skúsenosti. Obsah článku nereprezentuje metódu samotnú (tú nájdete na ›› www.falundafa.org), ale môj pohľad čoby praktizujúceho.

ČCHI – po stopách čínského léčitelského umění

Čínská medicína má kořeny v dávné minulosti, ale doba s výdobytky někdejších léčitelů trocha zametla. Autoři filmu se proto vydali na cestu do provincie Jünan s cílem zjistit, co znamená čchi (Qi) a zda jde o kouzla nebo jen nepoznanou životní energii. Rádi by totiž zjistili, co se z tohoto starobylého poznání dochovalo. Doktoru Juenovi je šedesát osm let a stále jezdí každé ráno přes celé město do práce. Pochází ze sedmé generace rodiny léčitelů používajících tradiční postupy.

Stránky

Top