Obrázok používateľa CEZ OKNO
10 cvičení, ktoré spaľujú tuk a kalórie lepšie než behanie

Keď dôjde na chudnutie, beh je dlhodobo považovaný za najlepší druh cvičenia. Okrem samotného spaľovania kalórií je tiež dobrý na posilnenie srdca, keďže ono počas behu musí viac pracovať. Avšak behanie má jednu veľkú nevýhodu – ide o vysoko náročnú aktivitu, ktorá zaťažuje kolená, stehná, bedrové kĺby a členky nôh.

Okrem toho, 1 minúta behu spáli len 10 kalórií. To znamená, že je ho jednoduché nahradiť inými cvičeniami, ktoré za rovnaký čas dokážu spáliť viac.

V tomto článku by sme vám chceli odporučiť 10 cvičení, ktoré sú rovnako efektívne alebo efektívnejšie než behanie a zároveň sú na vaše kĺby menšou záťažou.

A ako bonus vám pomôžu nielen schudnúť, ale navyše aj pekne vyformujú vaše telo.

1. Crossfit cvičenie

Typické crossfit cvičenie zahŕňa niekoľko rôznych cvikov krátkeho trvania, ale o to vyššej intenzity.

Nemusíte sa však striktne držať jeho rutiny, aby ste z neho získali prínosy. Najlepším spôsobom pre vás bude nájsť si 3 crossfitové cviky, ktoré cielia na rozličné svalové partie.

2. Švihy s činkami (kettlebell swing)

Tento druh cviku sa dá jednoducho zakomponovať do iných rozvrhov cvičenia.

Najlepšie na tomto druhu cvičenia je, že nezaberie viac ako pár minút, počas ktorých dokážete spáliť aj 20 kalórii za minútu.

Ďalšou jeho výhodou je, že sa hodí naozaj pre všetkých – bez ohľadu na vašu formu či výdrž.

3. Angličák (burpees)

Ak spravíte aspoň 10 angličákov za minútu, spálite až 14 kalórií.

Toto cvičenie je viac efektívne ako šprint na bicykli. Dokáže zvýšiť mieru vášho metabolizmu a samozrejme spáliť extra tuk.

4. Šprint na bicykli

Hoci sú šprinty na bicykli menej efektívne ako angličáky, sú ideálne pre tých, ktorí neobľubujú cvičiace rutiny.

Kľúčom k účinnému šprintu na bicykli (stacionárnom alebo reálnom) je pedálovať 1 minútu tak rýchlo ako to len dokážete a potom na 1 až 2 minúty spomaliť.

Ideálne by ste sa mali takto pravidelne prepínať medzi bežnou rýchlosťou a šprintovaním.

5. Bicyklovanie na bicykloch s hrubými pneumatikami

Tento druh cvičenia zahŕňa použitie bicykla s hrubými pneumatikami, ktorý je aj ťažší a zložitejší na riadenie než bežné bicykle.

Z uvedeného dôvodu na takomto bicykli dokážete spáliť až 1500 kalórii za hodinu, respektíve 25 kalórii za minútu. Ide o dvojnásobok spálených kalórií v porovnaní s behom a k tomu bez záťaže na vaše kolená.

6. Skákanie cez švihadlo

Okrem toho, že ide o cvičenie strednej intenzity, ktoré zapája viac svalov ako beh, skákanie cez švihadlo je navyše aj zábava.

Ak dokážete skočiť za 1 minútu 100 krát, spálite za tento čas až 13 kalórií. Ako bonus získate komplexnejšie precvičenie tela než pri behu.

7. Drepy s výskokom

Ide o pomerne jednoduché cvičenie, pri ktorom spálite za 20 sekúnd až 14 kalórií. Ak to vydržíte robiť celú minútu, je to až obdivuhodných 42 kalórií!

8. Vlnenie lanami (battling ropes)

Ide o ďalšie skvelé cvičenie, ktoré ponúka viac spálených kalórií ako behanie.

Podľa nedávnej štúdie, ktorá porovnávala vlnenie lanami s ostatnými cvičeniami, vlnenie lanami malo najlepší výsledok prepočítaný na množstvo spotrebovaného kyslíka.

9. Lyžovanie na bežkách

Okrem toho, že ide o pomerne obľúbený šport, bežky sú ďalším cvičením, pri ktorom spálite viac kalórii ako pri behu.

Keď bežkujete pri normálnej rýchlosti, pohybujete sa približne rovnako rýchlo ako priemerný bežec, no spálite pri tom viac kalórií.

10. Veslovanie na stroji

Pre spálenie kalórii sa jedná o úžasné cvičenie. Intenzívne veslovanie dokáže spáliť až 375 kalórií za 30 minút, čo je vyše 12 kalórií za minútu.

Veslovanie je obzvlášť vhodné pre posilnenie a vyformovanie svalov na rukách a ramenách.

Záver

Keď si budete vyberať, ktoré cviky sú pre vás zaujímavé, tak nezabudnite na to, aby ste si vybrali také, ktoré sa zameriavajú na odlišné svalové partie.

Taktiež nezabúdajte dopriať vašim svalom dostatočný čas na zotavenie a regeneráciu po cvičení.

Zdroj: http://www.badatel.net/


Súvisiace:

Telocvik
http://www.cez-okno.net/stitok/telocvik

Chudnutie
http://www.cez-okno.net/stitok/chudnutie


Autori: 
marec 15, 2016 23:09 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top