Obrázok používateľa CEZ OKNO
10 top objavov gigantov v Severnej Amerike

Irokézi, Tuscarorovia, Huróni, Omahovia, a mnoho ďalších severo-amerických indiánskych kmeňov spomína na veľkých ľudí, ktorí kedysi žili a pohybovali sa po teritóriách ich praotcov. Po celom území dnešného USA nachádzame stopy po týchto starovekých „obroch“.1


Viac ako 1000 výpovedí svedčí o tom, že za posledných 200 rokov sa v Severnej Amerike na starodávnych pohrebných miestach našli viac než dvojmetrové kostry. Všetko je podrobne zdokumentované v novinových článkoch, hovorí sa o nich v mestských a okresných historkách, listoch, vedeckej tlači, denníkoch, fotkách a Smithsonianských etnologických správach. Tieto kostry sa našli na celom území s rôznymi anomáliami ako napr. dva rady zubov, sánky také veľké ako celá ľudská tvár, predĺžené lebky – toto všetko bolo zdokumentované prakticky v každom štáte.


Mapa nálezov gigantov v Severnej Amerike (Autor: Cee Hall)

Vedci zo Smithsonianského inštitútu identifikovali minimálne 17 kostier, ktoré podľa ich záznamov mali viac ako 2 metre, vrátane jedného exempláru, ktorý mal takmer dva a pol metra, a lebku s obvodom 91 cm – tak uvádza vo svojej práci Anna z Illinois v Smithsonianskej výročnej správe z roku 1873, (priemerná ľudská lebka má v obvode okolo 50 cm! Smithsonianský inštitút je známy tým, že tam doviezli obrovské kostry z celej Ameriky. Tie však už pravdepodobne neexistujú, a tie, ktoré boli sprístupnené pre verejnosť, boli prevzaté a následne repatriované vďaka NAGPRA (Native American Graves Protection and Repatriation Act). Zatiaľčo tvorcovia toto nariadenie podporujú, na druhej strane je to pre nich aj morálny a etický hlavolam, keď ide o snahu získať dôkaz, ktorý chce každý vidieť – fyzický dôkaz existencie „obrov“.


Výber z článkov

V tejto jedinečnej Top 10 sa pozrieme na niekoľko kostier, o ktorých sa rozprávalo po celej Severnej Amerike (avšak upozorňujeme vás, že objav skrývajúci sa na prvom mieste je tak veľký, že nemusí byť autentický).

Náš odpočet sa začína na jednej z najdôležitejších náhorných plošín v Amerike a pravdepodobne aj na celom svete.


Lebky rôznych veľkostí nájdené v Potomac Creek, Stafford County, Virginia, 1937

10. Serpent Mound, Ohio, 1890s –  kostra 2,13 m


Výskum pri Serpent Mound od Squire a Davisa.

Great Serpent Mound je takmer 420 m dlhá prehistorická vyvýšenina blízko Peebles, ktorú detailne preštudoval Ross Hamilton a o jej záhadách a „obroch“, ktoré v tejto oblasti našiel, napísal rozsiahlu prácu. Nedávna rádiokarbónová analýza to odhaduje na rok 321 pred Kristom. Pre toto obdobie a oblasť je charakteristická Adenská civilizácia. V 90-tych rokoch 19. storočia profesor Frederic Ward Putnam vykopal pri Serpent Mound niekoľko mohýl a podarilo sa mu nájsť kostry dlhé 1,82 m. Avšak nedávno sa výskumníkovi Jeffreymu Wilsonovi podarilo objaviť pohľadnicu, na ktorej bola jedna kostra dlhá 2,13 m. Môže byť, že to bola práve jedna z tých, ktoré vykopal práve Putnam, keďže on bol jediný, kto kopal v tej oblasti. Ross to spomína vo svojej publikácii A Tradition of Giants, a jasne hovorí o tom, že na pohľadnici je práve oblasť Serpent Mound ale že sa tiež stále diskutuje o tom, či je tomu naozaj tak. Všimnite si, že kostra nie je kompletná a končí pri kolenách, takže to čo v skutočnosti vidíme má 2 metre alebo je to len odhad, ak by bola kostra kompletná? Alebo by kostra mala takmer 2,5 metra ak by bola vcelku, spolu s chodidlami a píšťalami?


Kostra dlhá 2,13 m zo Serpent Mound, bez dolných častí nôh. Jeffrey Wilson

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.Úvodný obrázok: Rôzni giganti na území Severnej Ameriky

Referencie

1. Wilkins, Fate Magazine, január 1952

Hugh Newman

Zdroj: http://www.ancient-origins.net/unexplained-phenomena/top-ten-giant-disco...

© Ancient Origins, Všetky práva vyhradené

Preklad: Lucia Urbanová

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Giganti
http://www.cez-okno.net/rubrika/giganti


Sekcie: 
máj 15, 2016 01:08 dopoludnia

 

 

Top