Obrázok používateľa CEZ OKNO
10 top objavov gigantov v Severnej Amerike IV.

„Zatiaľ čo našu pozornosť zaujali hlavne historické črty Ozarku, najzaujímavejší objav sa podaril starému samotárovi a naturalistovi, ktorý viac ako 10 rokov žil v jaskyni blízko miesta, kde sme stanovali. „Otec“ Riggins trávil čas tým, že kopal v zemi, ktorá kedysi tvorila podlažie mnohých jaskýň. V hĺbke takmer jeden meter našiel pozostatky kostier niekoľkých obrov, vrátane takmer dokonalej lebky, ktorá sa v mnohých aspektoch líši od lebky dnešného druhu. Keď sa dali dokopy všetky časti, kostra bola dlhá približne 3 m. Riggins poukázal aj na hieroglyfy na Palisádach, ktoré by mohli byť staré tisíce rokov.“


Mapa nálezov gigantov v Severnej Amerike (Autor: Cee Hall)

3. Beaver Lake, jaskyne Ozark, Arkansas, 1913 – Kostra dlhá 3 m a obrovské lebky

Tento článok bol nájdený v The New Age Magazine (č. 18, 1913), autorom je veľmi vážený reportér Victor Schoffelmeyer.


Lebky obrov s deformáciami

Počas natáčania „Search for the Lost Giants“ boli prehľadávané aj priestory jaskyne. Tá bola zaplavená približne medzi rokmi 1960 až 1966, keď sa stavalo Beaver Lake (Bobrie jazero). Bill Vieira a profesionálny potápač Mike Young sa v jazere potápali a našli tam jaskyňu, v ktorej boli kostry. Pri vstupe do jaskyne našli aj 21 m dlhú stenu, ktorá musela vzniknúť ľudskou činnosťou. Text z pôvodného článku znie:

„Zatiaľ čo našu pozornosť zaujali hlavne historické črty Ozarku, najzaujímavejší objav sa podaril starému samotárovi a naturalistovi, ktorý viac ako 10 rokov žil v jaskyni blízko miesta, kde sme stanovali. „Otec“ Riggins trávil čas tým, že kopal v zemi, ktorá kedysi tvorila podlažie mnohých jaskýň. V hĺbke takmer jeden meter našiel pozostatky kostier niekoľkých obrov, vrátane takmer dokonalej lebky, ktorá sa v mnohých aspektoch líši od lebky dnešného druhu. Keď sa dali dokopy všetky časti, kostra bola dlhá približne 3 m. Riggins poukázal aj na hieroglyfy na Palisádach, ktoré by mohli byť staré tisíce rokov.“7

2. Ranč Lompock, Kalifornia, 1819 – 3,6 m dlhá kostra

Hugh prešetroval tento známy článok v novembri 2008, dokonca tento ranč, kde sa kostra našla, navštívil.

„Bol rok 1918, keď jedna stará dáma uvidela obrovskú kostru, ktorú vykopali vojaci v Purisime, na ranči Lompock. Miestni kostru považovali za akéhosi boha, preto ju aj potom za prítomnosti kňaza znova zakopali.“8

Tento krátky úryvok sa objavil aj neskôr, v roku 1833, no bol doplnený o detaily a niektorí autori a webstránky ho dodnes opakujú stále dokola. Znel približne takto:

Vojaci kopali na ranči Lompock v Kalifornii základy pre muničný sklad. Keď sa prebúravali cez vrstvu štrku, našli obrovský sarkofág. Vnútri bola kostra obra, dlhá približne 3,6 m. Okolo hrobu sa našli rôzne vyrezávané predmety, veľké železné sekery, 2 oštepy a tenké pliešky porfýru (fialový minerál s kryštálmi), ktoré boli položené na kostre a na ich povrchu boli vyryté nečitateľné symboly. Obor mal dva rady zubov. Vojaci sa o svojom objave zdôverili miestnemu indiánskemu kmeňu, ktorý sa celý nechal uviesť do akéhosi tranzu a následne celý kmeň tvrdil, že pochádza z iného geografického územia, a že v skutočnosti sú to Indiáni Allegewi z Ohio Valley. Keď miestni začali nálezom prikladať náboženský význam, autority prikázali kostru a ostatné predmety znovu zakopať.

Neexistujú žiadne ďalšie informácie, takže je úplne nemožné nejakým spôsobom túto informáciu verifikovať. Avšak o podobných kostrách takejto veľkosti sa písalo aj v novinách ako napr. The New York Times. O ďalších dvoch 3 metrových prípadoch sa hovorilo aj v Jeffersonville, Kentucky (The New York Times, 22. máj 1871) a v Barnard, Missouri (Providence Evening Press, 13. september 1883). Okrem toho sa ešte spomína aj 3,9 metrová kostra, ktorú vykopali v Janesville, Wisconsin (The Public Ledger, 25. august 1870) a tiež kosti z kostry v Etowah Mounds, ktorá mala byť podľa výpočtov dlhá až 4,2 m (článok z 5. apríla 1886, The New York Times). Všetky spomínané nálezy sa vymykajú rozsahu štandardných ľudských rozmerov, a preto si tu zaslúžia byť spomenuté, a hlavne vďaka faktu, že sa niekoľkokrát opakujú aj v renomovaných novinách.

1. West Hickory, Pennsylvania, 1870 – 5,48 m dlhá kostra

Titulok článku, ktorému patrí prvenstvo v našom rebríčku hovorí: „Obor z Kardiffu prekonaný: Údajný objav obra v Oil Region.“ Článok pôvodne vyšiel v roku 1870 v časopise Oil City Times, a odhalil niekoľko nečakaných a prekvapivých anatomických zvláštností, a predovšetkým kostru, ktorá dosahovala neskutočné rozmery (najväčší objav, s akým sme sa kedy stretli):

„Exhumovali obrovskú helmu zo železa, ktorá bola celá skorodovaná. Pri ďalšom kopaní bol nájdený meč, ktorý mal 2,7 m.“

V článku sa ďalej píše:

„... dobre zachovalá kostra obrovského obra... Kosti sú pozoruhodne biele. Zuby sú takmer nepoškodené a sú neobyčajne veľké.“

Odhaduje sa, že kostra mala 5,48 m, a kosti boli neskôr poslané do New Yorku. Samozrejme však mohlo ísť aj o zveličenie, keďže o takej dlhej kostre v histórii nie sú žiadne záznamy, avšak objektívny opis je fascinujúci. Zaujímavosťou je, že nález sa našiel 3,6 m pod zemou, takže to naznačuje určitú starodávnosť tejto vykopávky, nech bola akákoľvek veľká.


Článok z roku 1870 opisujúci 5,48 m veľkú kostru

Dúfame, že tento výber článkov vám pomôže uvedomiť si, že môže byť na nich i niečo pravdivé (i keď č. 9 a č. 10 nevieme s určitosťou verifikovať). Nemyslíme si, že sú všetky autentické, ale to, čo ste si práve prečítali, je len 1% všetkého, čo máme v našom archíve. 250 takýchto článkov sme zakomponovali do našej knihy Giants On Record: America´s Hidden History, Secrets in the Mounds and the Smithsonian Files.

Genéza severoamerických obrov je zahalená tajomstvom, ale sme presvedčení, že boli súčasťou sofistikovaných kultúr stredozápadu stavajúcich mohyly, keďže kráľovské hrobky s množstvom kostier boli nájdené väčšinou v nich. Existuje mnoho miestnych legiend, ktoré ich zaraďujú do obdobia Megafauny (mamuty, mastodonty, šabľozubé tigre) približne pred 13 000 rokmi. Existuje mnoho ústne šírených historiek, podľa ktorých ich uctievali ako bohov, niekedy aj ako hrôzostrašných ľudožrútskych bojovníkov. Hovorí sa, že medzi týmito titanmi prebiehali veľké vojny, mnoho ranných koloniálnych farmárov často nachádzalo prehistorické bojové polia, plné veľkých kostí a zbraní. Príbehy očitých svedkov boli prerozprávané anglickými a španielskymi bádateľmi a dokonca aj prezidentmi. Mystici ako napr. Edgar Cayce, Rudolf Steiner, Madam Blavatská – títo všetci považovali obrov za skutočných.

Pôvod severoamerických obrov je horúcou témou hlavne nezávislých výskumníkov, akademikov a skeptikov, a dnes už existuje dostatok informácií a dát, aby mohli začať seriózny výskum. Všetky teórie o ich pôvode nájdete v našej knihe, od Denisovanov zo Sibíri až po Nefilimov z biblických plání. Existuje pádny dôvod domnievať sa, že by mohli pochádzať z Ameriky. Stovky mýtov, legiend a ústnych výpovedí pôvodných Američanov to potvrdzujú. Obri sa spomínali už v príbehoch z pradávnych čias. Jeden takýto príklad nájdeme aj v rukopisoch indiána kmeňa Tuscarora, Davida Cusicka, konkrétne v knihe “Six Nations” (Šesť národov, 1825), kde hovorí, že keď Veľký Duch stvoril ľudí, niektorí z nich sa stali obrami.

Avšak, väčšina ľudí v obrov neverí, nad takou myšlienkou sa len pousmejú a tvrdia, že to je všetko len popletený folklór, z ktorého sa novinári snažili spraviť senzáciu. My samozrejme nesúhlasíme, nakoľko nachádzame plno dôkazov v pôvodnej americkej mytológii, máme genetické dáta, etnologické štúdie, vedecké správy, záznamy o vykopávkach, príbehy z prvej ruky, novinové články, mestské knihy a kroniky, ktoré hovoria o niečom inom. Teraz nastal čas, aby sa akademická obec pozrela na všetky tieto informácie a dáta a začala prešetrovať a skúmať, čo sa v skutočnosti stalo v Smithsonianskom inštitúte, keďže dôležitá kapitola v histórii ľudstva je na pokraji úplného zabudnutia.

-koniec-


Jim Vieira a Hugh Newman spolupracujú pri hľadaní indiánskych kamenných a hlinených konštrukcií, tamojšej orálnej histórie a obrích kostier Severnej Ameriky takmer desať rokov. Vystupovali spolu v televíznej show History Channel “Hľadanie stratených Gigantov” (2014) a sú spoluautormi “Zaznamenaní obri: Skrytá história Ameriky, tajomstvá mohýl a Smithsonianské záznamy” (2015). Jim a jeho brat Bill vystupovali v nedávno vysielanom špeciále History Channel “Roanoke: Hľadanie stratenej kolónie” (2015). Jim je kamenár a žije v Ashfielde, v štáte Massachusetts. Hugh je výskumník, antikvár a autor “Zemská mriežka: Tajné vzory posvätných miest Gaie (2008). Má niekoľko článkov publikovaných na internetových stránkach Ancient Origins a býva pravidelným hosťom seriálu Votrelci dávnoveku na History Channel. Žije v Glastonbury, v Anglicku. Jeho webové stránky sú www.megalithomania.co.uk a www.hughnewman.co.uk
www.facebook.com/giantsonrecord

Všetky časti nájdete na tejto adrese.Úvodný obrázok: Rôzni giganti na území Severnej Ameriky

Referencie

7. The New Age Magazine, Volume 18, 1913, p. 207
8. Hubert Howe. The Native Races of the Pacific states of North America. 1875
9. Jeffrey Goodman Ph.D. American Genesis: The American Indian and the origins of modern man. Summit Books. 1981

Hugh Newman a Jim Vieira

Zdroj: http://www.ancient-origins.net/unexplained-phenomena/top-ten-giant-disco...

© Ancient Origins, Všetky práva vyhradené

Preklad: Lucia Urbanová

exkluzívne.cez.okno


Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie, pozn. red.


Tento článok, ktorý sme pre vás preložili, má 1237 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Giganti
http://www.cez-okno.net/rubrika/giganti


Sekcie: 
november 21, 2016 23:22 popoludní

 

 

Top