Obrázok používateľa CEZ OKNO
20 najbizarnejších miest na Zemi I.

Naša planéta ja plná záhad. Cez dejiny až po vedu, vždy nájdeme niečo, čo sa dá len ťažko vysvetliť. Naša planéta má všetko - od záhadných, zvláštnych i desivých miest, až po krajiny a kraje, ktoré vyzerajú ako z hollywoodskych sci-fi filmov. V tomto článku sa pozrieme na 20 najbizarnejších miest na našej planéte. Poriadne si ho vychutnajte.

Obrazce na planine Nazca


Obrazce na planine Nazca, Simon E. Davies

Nemôžeme začať vymenovávať bizarné miesta na Zemi bez toho, aby sme spomenuli slávne obrazce v Nazce.

Z oblohy sú viditeľné záhadné postavy, symboly a čudné tvary, ktoré vytvorili starodávne kultúry z Peru pred vyše tisíc rokmi.

Vzniklo mnoho teórií, ktoré sa snažili vysvetliť tieto tajuplné obrazce – od mimozemských návštev až po záhadné techniky.

Červená pláž


Photo: ›› Jia Mi

Pláž v Číne, konkrétne v oblasti Panjin je pokrytá druhom chalúh, ktoré sa volajú sueda a na jeseň má takýto žiarivý červený odtieň a vyzerá presne tak okúzľujúco ako na fotografii.

Aleja veľrybích kostí – Sibír


Photo: ›› Wikipédia

Toto miesto patrí k najbizarnejším miestam na Zemi.

Nachádza sa približne 150 km od pobrežia Aljašky a je pokryté veľrybími rebrami, čeľusťami a zvyškami kostry.

Podľa odborníkov tieto kosti pochádzajú z roku 1400 a toto miesto predstavovalo svätyňu starodávnych kultúr.

Bermudský trojuholník


Photo: CHANNEL 5

Do tohto zoznamu určite patrí aj Bermudský trojuholník. Bermudský trojuholník je notorický známa veľká bizarná oblasť v Atlantickom oceáne, ktorá zaberá viac ako 500 000 štvorcových míľ. Podľa záznamov je to miesto plné nevysvetliteľných anomálií, kde sa strácajú lode a lietadlá.

Jazero Hillier


Jazero Hillier (ostrov Middle Island, národný park Recherche Archipelago, západná Austrália) je slané jazero, ktoré je pozoruhodné kvôli svojej ružovej farbe, apríl 2011, Photo: ›› Wikipédia

Zvláštne vyzerajúce, no zároveň prekrásne jazero v západnej Austrálii. Jazero je takéto ružové po celý rok a je to vďaka vysokému obsahu soli, riasam Dunaliella salina, ktoré soľ milujú a ružovej halobaktérii.

Park Goblin Valley


›› Photo

Táto surrealistická krajina, ktorá vyzerá ako z mimozemskej planéty sa nachádza v Utahu v USA. Povrch sa skladá z neskutočne jemného pieskovca a zaberá niekoľko míľ púštneho terénu. V Utahu je to veľmi populárne miesto na turistiku.

Obrov násyp


›› Chris Lofqvist

Táto záhadná scenéria sa nachádza v severnom Írsku a nie je výsledkom ľudskej činnosti. Podľa vedcov pred 60 miliónmi rokov po sebe výbuch sopky zanechal roztavený bazalt. Keď stvrdol, vznikli z neho tieto úžasné praskliny.

Brána do pekla


Brána do pekla, pole horiaceho zemného plynu v Darvaze (Derweze), Turkménsko, Photo: ›› Wikipédia

Táto tzv. brána do pekla sa nachádza v Turkménsku a kedysi bola náleziskom zemného plynu, ale Sovieti ju raz podpálili a odvtedy horí už viac než 40 rokov.

Ruka v púšti

Nie, nie je to optická ilúzia. Uprostred Chilskej púšte sochár Mario Irarrázaba postavil túto neuveriteľnú, i keď trochu divnú sochu. Tento umelec je známy tým, že sa snaží znázorniť samotu a ľudské utrpenie – a presne to má predstavovať aj táto socha.

Zóna ticha


Jedno z najpodivnejších miest na Zemi

Táto oblasť sa nachádza na 27. rovnobežke severne a spája Bermudský trojuholník, pyramídy v Gíze a Himaláje. Hovorí sa jej Zóna ticha a je to záhadný úsek blízko Bolsón de Mapimí v Durangu v Mexiku a zasahuje do biosférickej rezervácie Mapimí. Hovorí sa, že akonáhle vstúpite do tejto oblasti, hodinky sa zastavujú a nie je tam žiadny rádiový signál.

-pokračovanie-


Všetky časti nájdete na tejto adrese.

Ivan Petricevic

https://www.ancient-code.com/here-are-20-of-the-strangest-places-on-earth/

Preklad: Lucia Urbanová

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Zaujímavosti
http://www.cez-okno.net/zaujimavosti


december 29, 2017 23:35 popoludní

 

 

Top