Obrázok používateľa CEZ OKNO
2000 rokov stará kostra batoľaťa s predĺženou lebkou!

“Praktiky vnútornej deformácie lebky boli rozšírené po celom svete. Podľa súčasných predpokladov sa tento zvyk objavil nezávisle v rôznych oblastiach sveta, začínajúc v neskorej paleolitickej dobe, ale možno i skôr. V Panónskej panve sa predĺžené lebky datujú do neskorej doby železnej, známej v oblasti ako húnsko-germánska doba, pričom je ich možné odpozorovať u všetkých národov Panónskej panvy rovnako – Sarmati, Alani, Góti, Depidi a Húni. Dodnes sa v Panónskej panve našlo viac než 200 predĺžených lebiek.”


Pozostatky 1,5-ročného chlapca s predĺženou lebkou našli archeológovia na 2000 rokov starom pohrebisku na Kryme. Archeológovia vravia, že deformácia lebky ukazuje na to, že bol chlapec označený za bojovníka.

Na Sarmatskom cintoríne z 1. až 3. st. sa našli kostrové pozostatky pri dedine Jakovenkovo na východnom Kryme. Boli vykopané pred prácami spojenými s výstavbou nového mostu.

Archeologický fond, organizujúci vykopávky na historicky dôležitých miestach v centrálnom Rusku, na Kryme a v severnej Afrike, nazval toto miesto groteskne ako „hrob mimozemšťana,“ pretože sú predĺžené lebky často vnímané na ilustráciách ako mimozemské.

Avšak umelá deformácia lebky je bežnou záležitosťou videnou medzi pozostatkami, patriacimi do sarmatskej kultúry, ktorá obývala oblasť dnešného Krymu. Spájali drevené dosky s hlavami detí prostredníctvom handier, aby došlo k postupnej úpravy ich tvaru. „Také deformácie vnímali ako meniace charakter a spôsobujúce, že budú vojaci „agresívnejší“,” uvádza ›› The Daily Mail. „Vysoké množstvo útočných zbraní, nájdených v sarmatských hroboch indikuje, že žili vojensky orientovaným nomádskym životom.”


Miesto vykopávok, kde našli archeológovia batoľa s predĺženou lebkou. Autor: Archeologický fond

Praktiky vnútornej deformácie lebky boli rozšírené po celom svete. Podľa súčasných predpokladov sa tento zvyk objavil nezávisle v rôznych oblastiach sveta, začínajúc v neskorej paleolitickej dobe, ale možno i skôr. V Panónskej panve sa predĺžené lebky datujú do neskorej doby železnej, známej v oblasti ako húnsko-germánska doba, pričom je ich možné odpozorovať u všetkých národov Panónskej panvy rovnako – Sarmati, Alani, Góti, Depidi a Húni. Dodnes sa v Panónskej panve našlo viac než 200 predĺžených lebiek.


Predĺžené lebky z Krymu, Baer 1860

Novo objavené dieťa bolo mužského pohlavia, ale Sarmati sú známi aj tým, že mali medzi sebou ženské bojovníčky, ktoré pomáhali dobiť Krym v starodávnych dobách. Herodotos uvádzal, že Sarmati mali byť pozostatkami Skýtov, ktorí sa zmiešali s Amazonkami a ich ženské potomstvo „pokračovalo od toho dňa doteraz v dodržovaní ich prastarých [Amazonských] zvyklostí, často loviac na koni s ich manželmi; bojujúc na vojnovom poli; a nosiac to isté oblečenie ako muži“ Herodotos navyše dodal, že „žiadne dievča sa nesmelo vydať, dokiaľ nezabilo človeka v boji.“

Mimo dieťaťa s predĺženou lebkou, archeológovia odkryli hrobky z masívnych kameňov, patriace elitným členom Bosporského kráľovstva, prastarého štátu, umiestneného na východnom Kryme medzi 5. storočím p.n.l. a 4. storočím n.l.


Úvodný obrázok: Pozostatky batoľaťa s predĺženou lebkou na Kryme. Zdroj: Archeologický fond

April Holloway

Zdroj: http://www.ancient-origins.net/

© Ancient Origins, Všetky práva vyhradené

Preklad: M.B.

exkluzívne.cez.okno


Tento článok, ktorý sme pre vás preložili, má 450 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Lebky z Paracasu - první analýzy DNA
http://www.cez-okno.net/clanok/lebky-z-paracasu-prvni-analyzy-dna

VÝSLEDKY DNA PRO LEBKY NEPHILIM V PERU JSOU NA SVĚTĚ A VÝSLEDKY JSOU NAPROSTO ŠOKUJÍCÍ (+VIDEO)
http://www.cez-okno.net/clanok/vysledky-dna-pro-lebky-nephilim-v-peru-js...

Predĺžené lebky
http://www.cez-okno.net/rubrika/predlzene-lebky


Sekcie: 
október 11, 2017 02:35 dopoludnia

 

 

Top