Obrázok používateľa CEZ OKNO
2008 - rok, kedy sa dokázala nesprávnosť teórie o globálnom otepľovaní v dôsledku ľudskej činnosti

Za najdôležitejšiu historku roku 2008 možno pokojne prehlásiť dôkazy, ktorými sa vyvrátili tvrdenia, vyvolávajúce v populácii paniku kvôli globálnemu otepľovaniu v dôsledku ľudskej činnosti. Práve v čase, keď politici v Amerike a v Európe schvaľujú hádam najdrahšie a najškodlivejšie opatrenia, aké sa kedy navrhli, na boj proti tejto údajnej hrozbe, príliv sa zrazu obrátil na základe troch významných skutočností.Po prvé, teploty všade vo svete náhle klesajú spôsobom, aký nepredvídal ani jeden počítačový model z tých, ktoré používali na strašenie obyvateľstva. Vlani v zime, keď teploty začali prudko klesať, mnohé oblasti dostali toľké množstvá snehu, aké nebolo vidieť celé desaťročia. A táto zima, kedy sa už celá Kanada a polovica Spojených štátov ocitla pod pokrývkou snehu, bude zrejme vyzerať ešte horšie. Po niekoľkých rokoch, kedy sa teploty veľmi nemenili, zrazu globálne poklesli dosť na to, aby predchádzajúce stúpanie v 20. storočí urobili zanedbateľným.

Ale "otepľovači" tým ostrejšie a zápalistejšie stále tvrdili svoje a podporoval ich v tom celý ten mediálny zástup, ako napríklad BBC, ktorá tvrdila, že posledných desať rokov bolo "najhorúcejších v dejinách" a že severný pól bude čoskoro bez ľadu - hoci póly sú aj naďalej pokryté ľadom a polárne medvede sa zatiaľ neutopili. Všetky tie hysterické predpovede, že tu budú väčšie suchá a oveľa viac uragánov, než kedykoľvek predtým, sa nenaplnili.

Dokonca aj opatrnejší vedci oficiálneho vedeckého presvedčenia teraz priznávajú, že vďaka "prirodzeným faktorom" ako sú oceánske prúdy, sa teploty nezvýšili, ako sa predpovedalo (hoci aj tak sa nás snažia presvedčiť, že ten ochladzujúci efekt je len vonkajším náterom otepľovacieho trendu, pôsobiaceho v pozadí a že teploty sa opäť začnú zvyšovať - a to ešte horším spôsobom - v polovici alebo koncom budúceho desaťročia).

Po druhé, 2008 bol rokom zrútenia tvrdení, keď sa predstieralo, že väčšina vedeckej komunity odobruje teóriu o globálnom otepľovaní v dôsledku ľudskej činnosti. Stovky uznávaných vedcov, vrátane najväčších svetových odborníkov na podnebie, v marci podpísalo tzv. Manhattanskú deklaráciu, kde túto teóriu kritizovali a prehlásili ju len za politicky motivovanú kampaň, založenú na vyložene zmanipulovaných údajoch a počítačových modeloch, naprogramovaných tak, aby výsledkom boli vyhovujúce fikcie.

Po tretie, keď sa banky začali rúcať a globálna ekonomika upadla do najväčšej recesie za posledné desaťročia, tvrdá realita napokon začala trhať seba-klamlivé sny, ktorých sa tak dlho držali politici v západnom svete. Ako sme videli tento mesiac na Poznanskej konferencii, kde sa 10000 politikov, vládnych predstaviteľov a "bojovníkov za životné prostredie" zišlo, aby vypracovali plán na "syna" dohody z Kjóto na budúci rok v Kopenhagene, panikujúci politici sa začínajú zobúdzať a uvedomujú si, že svet si už nemôže dovoliť všetky tie všetečné schémy "boja proti klimatickým zmenám", ktorými sa tak radi zaoberali v pohodlnejších časoch.

Zrazu sa už nezdá správne vyčleniť bilióny dolárov, libier a euro na fantázie, že by sme mohli zredukovať emisie kysličníka uhličitého o 80 %. Všetky tie grandiózne projekty na zredukovanie emisií skleníkových plynov, na výstavbu tisícok veterných turbín, na premenu obrovských poľnohospodárskych oblastí tak, aby produkovali bio-palivá namiesto potravín, sa postupne odhaľujú ako nič viac, než nanajvýš škodlivé a úplne zbytočné a veľmi nákladné gestá, na ktoré už ani nemáme k dispozícii patričné sumy.

Na úsvite roku 2009 je načase, aby sme my, v Británii, čelili skutočnej kríze v podobe faktu, že ak nezačneme stavať dodatočné elektrárne, aby sme vyriešili hroziacu energetickú krízu, už o pár rokov nám zhasnú svetlá a to, čo ešte zostane z našej ekonomiky, sa raz navždy zastaví. Po rokoch nesprávne nasmerovanej aktivity je načase, aby sa naši politici - spolu s tými v EÚ a s americkým prezidentom Obamom - konečne prebrali zo sna a začali čeliť tvrdej realite skutočného sveta...

čp


(krátené)

Zdroje:

Christopher Booker, Telegraph: "2008 war the year man-made global warming was disproved"

http://fufor.twoday.net/stories/5414038/

Viď aj:

Global Research: "Scientists abandon global warming ´lie´"

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=11383

Peter O´Neil (Windsor Star): "Efforts to support global climate-change falls"

http://www.infowars.com/?p=6235

Joseph D´Aleo: "The Ice in Greenland is Growing"

http://fufor.twoday.net/stories/54174115/


Čerpané z: protiprudu.info


Rubriky: 
január 04, 2009 17:35 popoludní

 

 

Top