Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ukrývajú sa cudzinci za kométou Elenin?

PRAVDA.RU | Argentínsky astronóm, odborník na mimozemské formy života, vyjadril predpoklad, že kométa, ktorá sa v perigeu (najmenej vzdialený bod na dráhe telesa obiehajúceho okolo Zeme) v septembri priblíži k Zemi, so sebou "privezie" aj mimozemskú civilizáciu. Jedni tvrdia, že sa vedec so 40-ročnými skúsenosťami zabával na prvoaprílovom žartíku - druhí, že sa kométa skutočne chová zvláštne a v jej chvoste sa pohybuje akési zoskupenie, zhluk. Kométu mnohí skúmajú aj ako Planétu X, ktorá pravidelne spôsobuje na Zemi prírodné katastrofy. Je náhoda, že USA naplánovalo svoje prvé testovanie národného bezpečnostného systému na koniec septembra?

Kométa C/2010 X1 (známa ako Elenin) bola objavená Leonidom Eleninom, ktorý pracoval pre Ústav aplikačnej matematiky M. V. Keldyša - 10. decembra 2010 na snímkach vyhotovených observatóriom ISON-NM (Nové Mexiko, USA). Predpokladaná veľkosť jadra kométy sú 3-4 kilometre, no veľkosť jej chvosta je okolo 900 tisíc kilometrov. Pozorovanie kométy ďalej odhalilo isté netypické vlastnosti pre takéto nebeské telesá. Preto okolo nej neutíchajú rôzne diskusie a vznikajú smelé dohady.

Sergio Toscano, vedúci Vesmírneho výskumného centra v Argentíne, na konferencii 29. apríla vyhlásil, že kométa so sebou prináša aj mimozemský objekt. "V chvoste kométy môžeme pozorovať to, čo vedci nazývajú clusterom, alebo aj zoskupením niekoľkých homogénnych elementov. Tento objekt môže byť pseudokométa alebo aj mimozemská loď", - citoval vedca Misiones Online. Vedec so 40-ročnými skúsenosťami sa, podľa názoru tlače, odvolal na zverejnené údaje Národnej vesmírnej agentúry Číny, ktorá vedie pozorovanie kométy v súčinnosti s novým riaditeľom programu vesmírnej biológie NASA R. Redfield.


Po zverejnení "senzácie" v španielskej tlači, pod veľkolepým názvom typu "Cudzinci prídu na Zem v septembri", na webstránke NASA pribudol oznam, že "novinka, ktorá pochádza od Číňanov, bola jednoducho aprílovým žartíkom jedného anglicky hovoriaceho vydania". A skutočne - takéto oznámenie 1. apríla prebehlo, no týkalo sa celkom inej udalosti. V tom článku bola reč o signáloch z nejakých UFO v blízkosti Saturna, ktoré boli zaregistrované rádioteleskopom a vysielali kód DNA. Tento objav spravil čínsky vedec, ktorý zároveň potvrdil, že "objekty vysielajúce signály za 90 dní narástli".

V odpovedi pre NASA Toscano potvrdil, že toto prehlásenie prečítal na konferencii, no v žiadnom prípade nebolo spojené s kométou Elenin a obvinil novinárov z prekrútenia svojich slov. "Nijakým spôsobom som nehovoril o mimozemských lodiach, ale o UFO. Vesmírne lode vymysleli médiá", - povedal Toscano. Podľa jeho názoru sa už aj NASA presvedčila, že sa kométa Elenin nechová ako obyčajná kométa. "Pochopili, že niečo nesedí a prvé čo spravili - odstránili svoju web-stránku, kde písali o fenoméne", - hovorí vedec, aby nemuseli vysvetľovať aprílové žarty. "Teda skutočne majú 1. apríla Deň bláznov?" - opýtal sa Toscano (v Argentíne tento deň oslavujú 28. decembra). Potvrdil tak nepriamo, že bral vážne oznámenie o tajomných UFO v blízkosti Saturna.

V čom vlastne spočíva neobvyklosť kométy? Pozorovanie španielskych astronómov observatória Nazaret (Kanárske ostrovy) dokazujú, že sa jej orbita neustále mení a len za dva dni sa v apríli priemer jej tela zväčšil o 30 percent. Okrem toho, na snímkach boli skutočne zaznamenané dva zhluky v smere pohybu a vedci konštatujú, že s tým súvisí nestálosť orbitu kométy.

Podľa posledných údajov, ktoré máme k dispozícii, kométa alebo to, čo ukrýva, preletí 10. septembra 60 tisíc kilometrov od Zeme - len v pätinovej vzdialenosti Mesiaca od Zeme. Vedec si kladie otázku: "Načo Rusi budujú päťtisíc jadrových úkrytov? Nechcú, aby nás táto, alebo iná kométa, pristihla nepripravených," - domnieva sa Toscano. - "Stále si kladieme otázku, sme naozaj sami vo vesmíre s viac než sto miliardami galaxiami a toľkými hviezdami a planétami? A ak vám zajtra povedia: áno, máme inteligentných bratov vo vzdialenosti 11 svetelných rokov, dostanete srdečný záchvat a umriete preto, že existujú oveľa rozumnejšie bytosti? Alebo môže táto novinka rozvrátiť základy nášho náboženstva? Nie, dokonca Vatikán priznáva existenciu mimozemskej inteligencie".


Kométa Elenin sa v súčasnosti neprejednáva len z hľadiska prítomnosti záhadných zoskupení. No aj preto, či predsa len nemôže byť tou tajuplnou Planétou X (Nibiru) ktorá so sebou prináša globálne katastrofy na Zemi. Podľa dát astronomických výpočtov (a tiež historických kroník) sa Nibiru vracia k Slnku každých 3500 rokov. Vzhľadom na veľký rozsah gravitačného a elektromagnetického pôsobenia, ktoré bolo zaznamenané, keď sa kométa dostala do súladu s osami Zeme a Slnka, vyvstáva otázka - je toto teleso skutočne kométou? Američania naplánovali svoje prvé testovanie národného bezpečnostného systému pre výnimočný stav na koniec septembra. Žeby náhoda? Toscano si to nemyslí a priamo pomenováva vinníka - kométa Elenin, ktorá je k Zemi stále bližšie a bližšie.

Любовь Люлько: Пришельцы прячутся за кометой Еленина?

Zdroj: pravda.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno


Predchádzajúci článok na túto tému nájdete na tejto adrese.

máj 19, 2011 22:31 popoludní
 • krát komentár

17 krát komentár

 1. Obrázok používateľa barbus
  barbusmáj 19, 2011 22:53 popoludní

  Komentár: 

  Je to celé zaujímavé,len mi na tom nesedí,že velkostný rozdiel medzi kométou a planétou musí byť značný...Tak prečo potom tie úvahy o Nibiru? Veď Nibiru alebo planéta-X má byť veľký objekt...

 2. Obrázok používateľa Choa
  Choamáj 20, 2011 07:31 dopoludnia

  Komentár: 

  Podľa mňa, keby nejaká planéta Nibiru bola, už dávno by sme museli cítiť jej gravitačné pôsobenie (za predpokladu, že sa blíži k našej planéte). Ale čo ak to nieje štandardná kométa ale niečo iné? Napr. čiastočne umelo vytvorený objekt so špecifickými vlastnosťami pôsobiacimi na našu Zem? Nemusí byť veľká rozmermi ale veľká svojou pôsobnosťou... Nuž dozvieme sa v septembri...

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 20, 2011 08:52 dopoludnia

 4. Obrázok používateľa Petr
  Petrmáj 20, 2011 10:38 dopoludnia

  Komentár: 

  Ahoj.
  Chodím na vaše stránky často a líbí se mi. Měl bych ale jedno upozornění. Uváděné informace které se vztahují k Nibiru nejsou správné, protože ve skutečnosti je rozdíl jestli píšete o Nibiru nebo o Planetě X, protože to jsou ve skutečnosti dvě různá tělesa. Na internetu je to tak domotané, že si lidi pořád dávají tyto dva pojmy dohromady. Studuju historii o Anunnunaki a Nibiru už několik let takže vidím jaké jsou v uváděných informacích na internetu zmatky ať už se jedná třeba o pojmy Nephilim, Elohim, Anakim, Nibiru, Planeta X a podobně. Lidi si myslí že v tom mají jasno když si přečtou nějaký zasvěcený článek na netu ale akorát si domotají hlavu nesmysly.Takže jestli můžu přidat něco málo současně platných informací k tématu Nibiru a Planeta X,tak obě tělesa skutečně existují, obě se blíží k Zemi(datumy tu uvádět nebudu) paseku v minulosti na Zemi dělala Planeta X a né Nibiru, Nibiru je v současnosti již mrtvá(studená) planeta bez funkčního jádra, fungují na ní pouze podzemní automatické základny Anunnaki s omezeným personálem, Co je planeta X se ve vědeckých špičkách zatím jenom odhaduje, protože vesmírných těles blížících se v současnosti do naší sluneční soustavy je několik a zatím se neví přesně které to těleso to asi je.

 5. Obrázok používateľa Mike
  Mikemáj 20, 2011 11:22 dopoludnia

  Komentár: 

  to Petr:
  Mohol by si sem uviest nejake linky na danu temu, mna to tiez velmi zaujima. Diky moc.

 6. Obrázok používateľa Petr
  Petrmáj 20, 2011 13:20 popoludní

  Komentár: 

  ahoj.
  Bohužel takové konkrétní hlubší informace na netu budeš hledat jen těžko, žádný takový link(myslím v češtině nebo slovenštině nevím jak je to ve světě) ani neznám kde by toto téma nebylo domotané, třeba i knížka Zecheria Sitchina Dvanáctá planeta má svoji vysokou kvalitu co do historie starého Egypta ale co se týká tématu Anunnaki tak tam to taky pěkně domotal a tohle se už ví v zasvěcených kruzích dávno a stejně s tím nikdo nic neudělal a knížka se prodává klidně dál v původní podobě a nechává se lidem cpát do hlavy nesmysly
  Měj se fajn. Petr

 7. Obrázok používateľa Michal
  Michalmáj 20, 2011 16:02 popoludní

  Komentár: 

  Ako sa dostať do toho kruhu zasvätených?

 8. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanoomáj 21, 2011 09:47 dopoludnia

  Komentár: 

  Zasvätených?!

  To musí byť naozaj exkluzívny klub inkarnácií, skrze ktoré plynie poznanie dosiaľ nepoznané, hahaha!

 9. Obrázok používateľa Laci
  Lacimáj 21, 2011 09:49 dopoludnia

  Komentár: 

  Presne tak,

  snazit sa potopit Sitchina a hriat si vlastnu opsklu polievocku, hmmmm, to uz hej...

 10. Obrázok používateľa Ivan
  Ivanjúl 25, 2011 13:44 popoludní

  Komentár: 

  Mohl by ste neco napsat o vedcovi SINITovi? Ale na muj E-mail, Lednice@centrum.sk? dekuji.

 11. Stránky

 

 

Top