Obrázok používateľa CEZ OKNO
Web.Bot: Předpovědi na rok 2012

Web.Bot je projekt vyvinutý v 90. letech za účelem předpovědí na akciovém trhu. [1] Předpokládá se, že používá malé program jménem „pavouci“ nebo „web crawlers“ [2], které hledají zajímavé vztahy mezi slovy. Data jsou poté analyzována souborem jazykových nástrojů a zjišťuje se, zda jsou v těchto vztazích nějaké významy.

Historie projektu Web.Bot

Web.Bot je postaven, řízen a spravován Clifem Highem a Georgem Urem, kteří někdy na sebe odkazují jako na „The Time Monks“. Podle rozhovoru z roku 2008 Cliff přišel s myšlenkou, kterou nazval „The Language Model for Storing Data“ (Jazykový model pro ukládání dat), v roce 1994 a začal ji rozvíjet v systém, který měl v úmyslu předpovídat vývoj akciového trhu na základě jazyka, který lidé používají s ohledem na tento trh. [1][2][3]

Ale v roce 1997 se vydal jinou cestou. Cliff říká:


„Od roku 1997 do roku 2001 jsem odvodil některé z následujících principů: Všichni lidé jsou spirituální bytosti (psychic). Většina to neví. I když to víte, tak to nemá vliv na moje následující tvrzení: Všichni lidé tuto spiritualitu projevují ve své řeči, kterou používají v běžné konverzaci. A to byl můj základní předpoklad, kde začít.
Moje pracovní teorie od té chvíle byla, že kdyby někdo posbíral dostatečný vzorek konverzací z celé planety a hledal jemné rozdíly mezi použitými slovy v běžné konverzaci oproti použitým slovům týden před tím, tak by se dalo zjistit, co nás žene na nevědomé úrovni a byl by schopen provést zajímavé předpovědi.“ [3]

Jak to funguje?

Projekt Web.Bot vydává „zprávy“, které jsou prodávány zákazníkům. Tyto zprávy obsahují vágní odkazy na druhy jazyka, který se používá kolem určitého data. Nedělají žádné konkrétní předpovědi. Místo toho autoři a jejich zákazníci zpětně interpretují tyto zprávy, aby seděly na události, které se již staly. Autoři mají finanční příjem z těchto předpovědí. Zákazníci mají pocit, že neutratili peníze zbytečně (i když je zbytečně utratili).

Podobnou metodu používají zastánci Nostradama. Po útoku na WTC Nostradamovi zastánci rychle přišli s konkrétním čtyřverším, i když se na tuto událost nehodilo. Někteří dokonce zašli tak daleko, že toto čtyřverší přepsali, aby lépe sedělo.

GIGO

GIGO je zkratka pro „Garbage In, Garbage Out“ (Chyba dovnitř, chyba ven). Můžete mít ten nejlepší počítač na světě, ale pokud do něj vložíte chybná data, tak program, který provádí analýzu, vyplivne také chybná data. Pokud je základní předpoklad produktu nepodpořené tvrzení o parapsychologických schopnostech a důkazy jsou selektivně vybírány z analýzy, pak jde nejen o chybu v interpretaci, ale taky o argumentaci kruhem a o výběr pouze toho, co se nám hodí. Nemůžete tvrdit, že pečlivě vybrané výsledky vašeho výzkumu potvrzují výsledky vašeho výzkumu!

Souvislost s rokem 2012

Zadejte do internetového vyhledávače „2012″. Spočítejte výsledky. Chceme tím říct, že existuje mnoho internetových stránek, které píší o roku 2012. Co dělá projekt Web.Bot je to, že provádí svou analýzu ze zmanipulovaných dezinformací, které se na webech zveřejňují o roce 2012 a proto také produkuje vadné závěry, že bude „rok 2012 významným rokem“.

Závěr


Projekt Web.Bot používá chybná data (obrovské množství dezinformací na webech o roce 2012), používá chybné a neprokázané předpoklady (např. že jsou lidé spirituální bytosti) a vytváří chybnou analýzu významu prosince 2012. Web.Bot nemůže dělat to, co tvrdí jeho tvůrci.

Zdroje

[1.] http://www.dailycommonsense.com/web-bot-what-is-it-can-it-predict-stuff/
[2.] http://en.wikipedia.org/wiki/Web_crawler
[3.] http://projectcamelot.org/lang/en/clif_high_half_past_human_26_sept_2008...
[4.] http://www.halfpasthuman.com/RadioSpecial.html

Překlad článku Web.Bot
http://www.2012hoax.org/web-bot

Zdroj: freepub.comehere.cz

Sekcie: 
Štítky: 
jún 12, 2012 00:56 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymjún 12, 2012 13:54 popoludní

    Komentár: 

    Vzdy bolo jasne ze Web.Bot moze na vystupe dat len to co dostane na vstupe ak na vstupe je podvod a dezinformacia potom sa neda ani iny vystup ocakavat.

 

 

Top