Obrázok používateľa CEZ OKNO
22 dôvodov prečo každé ráno na lačný žalúdok pijem citrónovú vodu

Citrón je bežné, lacné, ľahko dostupné a najviac používané citrusové ovocie. Má svoju typickú chuť a jeho osviežujúca vôňa z neho robí obľúbené ovocie do limonád, bublinkových nápojov, kokteilov alebo čaju. Zaujímavejší je však dlhý zoznam jeho zdravotných prínosov. Napríklad, v indickej medicíne sa využíva na veľké množstvo zdravotných problémov.


Často sa tiež kombinuje s ďalšími prospešnými ingredienciami ako med, soľ a podobne, aby sa ešte viac zvýraznili jeho pozitívne účinky.

Ako vyrobiť citrónový džús

1. Zobuďte sa.

2. Choďte rovno do kuchyne a nalejte do pohára vodu o izbovej teplote (ak máte tráviace ťažkosti, použite teplú vodu).

3. Prekrojte citrón na polovice (nepoužívajte citrónovú šťavu kupovanú vo fľaši, pretože tá môže obsahovať sulfidy, na ktoré je veľa ľudí alergických).

4. Vytlačte citrón priamo do vody, ktorá by sa mala zmeniť na mútnu.

5. Vypite ju.

6. Ďalšie ráno to opakujte.

22 dôvodov prečo piť vodu s čerstvou citrónovou šťavou

1. Voda s citrónom pomáha bojovať s infekciami respiračného systému, bolesťami hrdla a zápalmi nosových dutín. Je to kvôli silným protizápalovým vlastnostiam citrónu.

2. Citrón obsahuje veľké množstvo vápnika, horčíka, kyseliny citrónovej, fosforu a ďalších dôležitých vitamínov a minerálov.

3. Pitie citrónovej vody pomáha predchádzať rozmnožovaniu a rastu patogénnych baktérii, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia a infekcie.

4. Voda s citrónom napomáha správnemu fungovaniu nervového systému (kvôli vysokému obsahu draslíka). Depresia a úzkosť sú často dôsledkami nízkej hladiny draslíka v krvi. Nervový systém potrebuje dostatok tohto minerálu pre zabezpečenie pravidelných signálov do srdca.

5. Voda s citrónom dokáže znižovať krvný tlak. Pravidelná denná konzumácia jedného citrónu zníži krvný tlak o 10%.

6. Voda s citrónom má na telo alkalizujúci účinok. Keď ju vypijete tesne pred jedlom, pomáha vášmu telu udržiavať vyššiu úroveň acidobázickej rovnováhy. Čím je táto vyššia, tým viac je váš organizmus schopný bojovať s chorobami.

7. Voda s citrónom je dobrá na pokožku. Vitamín C v citróne zlepšuje pokožku tým, že omladzuje telo. Pravidelné pitie citrónovej vody (každé ráno) zlepší kvalitu vašej pokožky.

8. Voda s citrónom pomáha riediť kyselinu močovú, ktorej hromadenie vedie k bolestiam kĺbov a ochoreniu zvanom dna.

9. Voda s citrónom je prospešná pre tehotné ženy. Keďže citróny sú plné vitamínu C, zohrávajú úlohu adaptogénu, ktorý pomáha telu zvládať vírusy, napríklad pri nachladení. Okrem toho, vitamín C zabezpečuje formovanie kostí u nenarodeného plodu. Súčasne vďaka vysokému obsahu draslíka pomáha formovať bunky v mozgu a nervovom systéme dieťaťa.

10. Citrónová voda zmenšuje pálenie záhy. Na tento účel môžete aj počas dňa zmixovať čajovú lyžičku citrónovej šťavy s polovicou pohára vody a vypiť ju.

11. Citrónová voda pomáha rozpúšťať žlčníkové kamene, pankreatické kamene a vápnikové depozity.

12. Voda s citrónom dodáva telu elektrolity, ktoré zabezpečujú jeho správnu hydratáciu. Najdôležitejšie elektrolity v citróne sú draslík, vápnik a horčík.

13. Voda s citrónom je dobrá na znižovanie bolesti v kĺboch a svaloch.

14. Citrón pomáha chrániť telo pred nedostatočným imunitným systémom, keďže obsahuje veľké množstvo prospešných vitamínov.

15. Pitie citrónovej vody pomáha udržiavať hladiny pH v organizme.

16. Citróny pôsobia ako silné antimikrobiálne látky, keďže obsahujú pektínové vlákna. Tie sú prospešné aj pre zdravie hrubého čreva.

17. Voda s citrónom vyplavuje z tela toxíny, čím ho účinne detoxikuje.

18. Teplá voda s citrónom pomáha tráveniu, keďže obsahuje kyselinu citrónovú. Tá sa zapája do trávenia spolu s ďalšími kyselinami a enzýmami. Jej prítomnosť v tráviacom systéme tiež stimuluje tvorbu tráviacich štiav.

19. Pečeň z citrónovej vody produkuje viac enzýmov ako z akéhokoľvek iného jedla.

20. Voda s citrónom prečisťuje pečeň. Citrónová šťava ju stimuluje na uvoľňovanie toxínov.

21. Citrónová voda pomáha pri chudnutí. Obsah pektínových vlákien v citróne potláča chuť do jedla. Štúdie potvrdili, že ľudia s alkalickou stravou chudli rýchlejšie.

22. Voda s citrónom pomáhajú pri bolestiach zubov a zápale ďasien.

Bonusový tip

Voda s citrónom zabraňuje rakovine. Je to z dôvodu, že citróny sú silne alkalická potravina. Viaceré štúdie zistili, že rakovina nedokáže prežiť v alkalickom prostredí.

Imunitný systém chráni naše telá tým, že bojuje s chorobami. Slabý imunitný systém robí telo náchylným na ochorenia a infekcie.

Teplá voda s citrónom má antibakteriálne a antivirálne vlastnosti, ktoré potláčajú škodlivé baktérie, huby a vírusy vyvolávajúce choroby a zápaly. Jej antioxidačné vlastnosti zasa pomáhajú eliminovať z tela toxíny.

http://blogs.naturalnews.com/22-remarkable-facts-drink-citric-lemon-wate...

Zdroj: www.badatel.net


Súvisiace:

BÁDATEĽ Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/badatel-vyber


Sekcie: 
Štítky: 
február 24, 2015 23:04 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top