Obrázok používateľa CEZ OKNO
40 SOPEČNÝCH ERUPCÍ

Možná jste si toho nevšimli, ale naše planeta je čím dál víc nestabilní. Podle Volcano Discovery, právě teď (2015) vybuchuje 40 sopek světa, a pouze 6 z nich nejsou podél Ohnivého Kruhu. Pokud to zní jako velmi vysoké číslo, je to dané tím, že to opravdu je velmi vysoké číslo. Jak jsem psal dřív, v průběhu celého 20. století jíž bylo zaznamenáno celkem 3,542 sopečných erupci. Když toto číslo vydělíme 100, vydá nám to průměr 35 sopečných erupcí za rok. Z toho vychází, že počet sopek, které vybuchují teď je větší než průměr za celý kalendářní rok. A samozřejmě se stáváme i svědky obrovského množství zemětřesení.


Nepál byl před nedávnem zasažen nejhorším zemětřesením za posledních 80 let, a vědci nám říkají, že Himaláje v důsledku tohoto jednoho zemětřesení klesly o neuvěřitelných 1,5 metru. Kolikrát ještě se naše planeta musí otřást, aby lidé tomu začali věnovat pozornost?

Je samozřejmé, že události, svědky kterých jsme byli v poslední době, jsou součástí mnohem většího dlouhodobého trendu. Ale v posledních několika desetiletích seismická aktivita je mnohem silnější, a teď se zdá, že se zrychluje ještě víc. Níže uvádím shrnutí toho, čeho jsme se stali svědky...

Pokud se Vám zdá, že zemětřesení a vulkány jsou čím dál častější, je to tím, že opravdu jsou. Při pohledu na globální magnitudu šest (M6), od roku 1980 do roku 1989 bylo v průměru 108.5 zemětřesení ročně, od roku 2000 do roku 2009 planeta zažila v průměru 160.9 zemětřesení za rok: a to je 38.9% zvýšení magnitudy šest (M6)+ zemětřesení v posledních letech.

Neklid, se zdá, projevuje i více světových super-sopek. Island (který je domovem pro některé z nejvíce nebezpečných sopek na planetě), Santorini v Řecku, Uturuncu v Bolívii, Yellowstone a kaldery Long Valley v USA, Laguna del Maule v Chile, Itálie Campi Flegrei – téměř všechny světové aktivní super-vulkanické systémy nyní vykazuji určité známky zvýšené aktivity.

Ale samozřejmě, většina lidi se nikdy nebude starat o to, co se netýká jich osobně.

No, možná bychom měli začít věnovat pozornost varovným příznakům. V posledních týdnech Američané byli svědky významných zemětřesení v Michiganu, Texasu, Mississippi, Kalifornii, Idahu A Washingtonu. Navíc, bylo ohlášeno, že se zvýšil tlak ve spících sopkách v Arizoně a Kalifornii. Jen proto, že v USA nebyly žádné oběti na životech a v posledních letech nebyly žádné velké sopečné erupce neznamená, že tomu tak bude vždy. Teď celá planeta se zdá být probuzena, a je to vidět zejména v Ohnivém Kruhu (Ring of Fire).

Pokud o Ohnivém Kruhu toho moc nevíte, představte si obří prsten, který obíhá dráhu kolem vnějšího obvodu Tichého Oceánu. Přibližně 90 procent všech zemětřesení a přibližně 75 procent všech sopečných erupci se vyskytuje v této oblasti, a celé západní pobřeží Severní Ameriky je považováno za část Ohnivého Kruhu.

Toto pobřeží se zda byt po dlouhou dobu neuvěřitelně požehnané, nezažilo žádné velké zemětřesení. Ale vědci říkají, že je to jen otázka času.

A teď v Ohnivém Kruhu je velká aktivita.

Například, Japonsko zasáhlo ve středu velikost zemětřesení velikosti 6.8…

Zemětřesení velikosti 6.8, které postihlo severovýchod Japonska ve středu bylo jako ozvěna zničujícího zemětřesení roku 2011, které vyvolalo masivní tsunami a zhroucení jaderné elektrárny.

"Domníváme se, že dnešní ranní zemětřesení bylo ozvěnou velkého zemětřesení roku 2011 ve Severovýchodním Pacifiku," řekl Yohei Hasegawa, úředník z Japonské meteorologické agentury. A ještě dodal, že toto zemětřesení, které zasáhlo krátce po 6 hodině ráno místního času, vyvolalo posun Pacifické tektonické desky, pohybující se pod hlavní pozemní deskou. Hasegawa varoval, že další otřesy mohou být na cestě.

Jeden Japonský expert varuje, že Japonsko "vstoupilo do éry velkých zemětřesení a sopečných erupci", a vzhledem k obrovským devastujícím škodám, které napáchalo velké zemětřesení a cunami v roce 2011, tato tvrzeni se zdají být velmi střízlivá.

Mezitím, série velmi silných zemětřesení zasáhla Papua-Novou Guinei. Níže uvádím text z the Washington Post...

Silné zemětřesení rachotí Papua-Novou Guinei, je to čtvrté silné zemětřesení, které zasáhlo Jižně Pacifický ostrovní národ v tomto týdnu. Úředníci na vyzvání vydali místní varování před tsunami, které ale zrušily krátce potom, protože nedostali žádné zprávy o škodách.

Zemětřesení velikosti 7.1. zasáhlo asi 150 kilometrů (94 km) jihozápadně od města Panguna na Ostrově Bougainville v hloubce 23 kilometrů (14 mil), hlásí US Geological Survey.

Američané nejsou zvyklí na obavy ze silných zemětřesení a masivních sopečných erupci, ale brzy se to může změnit, ve velkém...

Pravdou je, že naše planeta a naše slunce se mění způsoby, které nejsou pro nás předvídatelné, a které naši vědci nejsou schopni zcela pochopit.

Například v nedávném článku LiveScience se diskutovalo o tom, jak jsou vědci hluboce zmateni tím, že magnetické pole naší planety je stále slabší, dokonce slábne 10x krát rychlejší než vědci si mysleli dřív…

Vědci už vědí, že magnetický sever se otáčí. Jednou za několik set tisíc let magnetické póly se otáčejí tak, že kompas by mohl ukazovat místo jihu na sever. Zatímco změny v magnetickém pólu síly jsou součástí normálního obracejícího se cyklu, data z Roj ukázaly, že magnetické pole Země začíná slábnout rychleji, než tomu bylo v minulosti.

Dříve, vědci odhadovali že pole sláblo o 5 procent za jedno století, ale nová data odhalila, že pole slábne o 5 procent jednou za deset let, tj. 10x krát rychleji, než si to vědci dříve myslely..

A také jeden vědec objevil, že aktivita slunce klesá rychleji, než kdykoli za posledních 9300 let.

Nechci předstírat, že znám všechny odpovědi na to proč se tyto věci dějí, ale je jasné, že se děje něco velmi neobvyklého.


Michael Snyder

http://www.redflagnews.com/headlines-2015/40-volcanoes-are-erupting-righ...

Zdroj: http://dobajedu.cz/clanky-z-knih/red-flag-news-prave-ted-planeta-zaziva-...


Súvisiace:

Vulkány
http://www.cez-okno.net/stitok/vulkany


Štítky: 
apríl 22, 2016 18:43 popoludní

 

 

Top