Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ako využiť himalájsku soľ na kvalitnejší vzduch, bolesti hlavy a lepší spánok

Je ružová, lesklá a pre mnohých perfektná. O himalájskej soli nejeden človek vraví, že je to úžasný dar prírody. Je nielen chutnejšia ako bežná soľ, ale ponúka aj mnohé zdravotné prínosy. Dokáže napríklad pozitívne pôsobiť na zníženie krvného tlaku či podporiť trávenie. Je nielen chutnejšia ako bežná soľ, ale ponúka aj mnohé zdravotné prínosy. Dokáže napríklad pozitívne pôsobiť na zníženie krvného tlaku či podporiť trávenie.

Dva typy himalájskej soli

Himalájska soľ pochádza priamo zo zeme v Himalájskom pohorí.

Ide o milióny rokov staré usadeniny z dávneho mora, keď boli dnešné Himaláje ešte pod hladinou mora (teda predtým, než indický kontinent narazil do ázijského a vytlačil do výšky Himaláje) .

Dnes sa tieto soľné usadeniny dolujú v baniach, následne spracovávajú a distribuujú do celého sveta.

Existujú dva typy himalájskej soli.

Prvý typ je určený na bežnú konzumáciu. Obsahuje nižšie percento sodíka a okrem toho má aj veľké množstvo pre naše telo potrebných minerálov.

Podrobnejšie sme o tom písali nedávno ›› v inom článku.

Druhý typ himalájskej soli nie je jedlý, no má iné spôsoby využitia, o ktorých sa viac zmienime v tomto našom dnešnom článku.

Čo dokáže nejedlý typ himalájskej soli?

Keď sa zamýšľate nad vecami, ktoré sú pre vás prínosom, určite vás hneď napadne prídavné meno „pozitívny“.

Avšak, v prípade himalájskej soli je to práve čosi negatívne, čo vám prinesie dobrý účinok. Konkrétne sa jedná o negatívne ióny.

Stalo sa vám už niekedy, že ste sa šli vonku len tak poprechádzať a následne ste sa cítili oveľa lepšie, povzbudený, sviežejší a s dobrou náladou?

Tú príjemnú zmenu, ktorú ste zrazu pocítili, majú na svedomí negatívne ióny. Produkuje ich totiž príroda.

Za ich vznik zodpovedá napríklad:

■ kozmické žiarenie
■ ultrafialové žiarenie
■ trenie vzduchu
■ padanie vody (vodopády, dážď)
■ uvoľňované rastlinami (hlavne borovicami a prasličkami)

Dobrou správou je, že negatívne ióny sa dajú vyrobiť aj umelo v domácom prostredí. Áno, tušíte správne – s ich výrobou má niečo dočinenia práve himalájska soľ.

Čo sú to pozitívne a negatívne ióny?

Ide o elektricky nabité molekuly vo vzduchu, ktoré nie je možné vidieť voľným okom.

Pozitívne ióny sa zvyčajne označujú aj ako súčasť elektromagnetického smogu. Pre telesné, ale aj duševné zdravie môžu mať veľmi neblahé následky.

Pozitívny náboj týchto molekúl pochádza najčastejšie z televízorov, počítačov, mobilných telefónov, wifi, mikrovlniek a ďalších elektronických zariadení, ktoré do ovzdušia vysielajú elektromagnetické vlny.

Negatívne ióny sú tie, u ktorých prevláda negatívny, čiže záporný náboj. Práve tie sú pre vás zdravé. Záporný náboj vzniká vtedy, keď molekula získa navyše elektrón.

Prečo sú vlastne pozitívne ióny nebezpečné a negatívne prospešné?

Keďže pozitívnym iónom chýba elektrón, snažia sa ho „ukradnúť“ z iných molekúl a tým narušujú ich štruktúru. Preto sú pre nás nebezpečné.

Negatívne nabité molekuly nás naopak chránia tým, že sa viažu na pozitívne nabité molekuly, ktoré by nám mohli uškodiť. Takto vlastne prečisťujú vzduch od mnohých znečisťujúcich látok a robia ho pre nás zdravším.

Ako si doma vytvoriť negatívne ióny

Ako už aj z názvu článku vyplýva, hlavnými prínosmi negatívnych iónov je prevažne zmierňovanie bolestí hlavy a zlepšovanie kvality vzduchu. Tieto faktory potom vplývajú na skvalitnenie spánku.

Doma si ich môžeme vytvoriť s pomocou lámp vyrobených z Himalájskej soli.

Kúpiť sa dajú najčastejšie v ezoterických obchodoch, predajniach so zdravou výživou a niekedy dokonca aj v klasických obchodoch s vybavením pre domácnosť.

Keď sa takáto lampa zasvieti, teplo zo žiarovky spôsobí, že sa z kryštálikov soli začnú do vzduchu v izbe uvoľňovať negatívne ióny.

Ak si takúto lampu necháte svietiť hodinu či dve pred spaním, vytvorí sa vo vzduchu dostatok negatívnych iónov, aby mali citeľný vplyv na skvalitnenie vášho spánku.

Nie je to však obmedzené len na spánok. Pobyt v takomto prostredí aj počas dňa či večera bude sám o sebe na vás priaznivo vplývať.

http://www.healthyfoodhouse.com/how-to-use-himalayan-salts-to-improve-ai...

Zdroj: www.badatel.net


Súvisiace:

HIMALÁJSKA KRYŠTALICKÁ SOĽ DO KÚPEĽA
http://merkaba.shopcezokno.sk/himalajska-krystalicka-sol-do-kupela


Štítky: 
august 29, 2015 23:00 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top