Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ako žijú mladí Slováci - digitálni nomádi

Digitálni nomádi sú vzdialení pracovníci vrátane samostatne zárobkovo činných osôb, nezávislých pracovníkov a zamestnancov. Môžu cestovať doma alebo do zahraničia a internet ich udržiava v spojení s pracovnými miestami, spolupracovníkmi a klientmi. Nomádsky životný štýl je skutočne jedinečnou príležitosťou, ktorú si vyberajú stovky Slovákov.

Životný štýl nezávislý od miesta a založený na technológiách však nie je pre každého. Môže byť ťažké zostať v spojení v oblastiach s nekvalitným internetom alebo mobilnými službami a ešte náročnejšie je naučiť sa, ako zostať produktívny a zároveň si užívať nové dobrodružstvo. Preskúmajte, čo znamená byť digitálnym nomádom, aby ste sa rozhodli, či je to vhodné aj pre váš život.

 

Prečo mladí Slováci volia digitálne nomádstvo?

V prieskumoch sa digitálni nomádi zhodujú v jednej veci - získavajú takýmto spôsobom veľa času, ktorý využívajú na napĺňanie svojich snov. Najväčšou prioritou je pre nich väčšinou cestovanie, pri ktorom si zbalia do tašky pár vecí, zväčša pracovný notebook alebo tablet a každý týždeň sa môžu zobudiť v inej krajine. Svoju obľúbenú fajku si tak niekedy vychutnávajú pri západe slnka na pláži a inokedy uprostred rušného veľkomesta.

Druhým častým dôvodom je chuť viesť alternatívny životný štýl - napríklad bývať v karavane a takto sa presúvať po rôznych štátoch, alebo trvalo bývať v jednej krajine na rôznych miestach. Takéto obytné autá majú miesto aj pre štvornohých chlpáčov a tak pokojne môžu cestovať aj s granulami pre svojho miláčika - Dog's Chef. Jednoducho povedané, vedú bežný život ako v domácnosti, ale celý ich domov sa môže presúvať. Svoj čas delia medzi koníčky a prácu.

 

Najpopulárnejšie zamestnania digitálnych nomádov

Kreatívne povolania

Medzi tieto povolania digitálnych nomádov patrí tvorba grafiky, písanie blogov, kníh alebo kurzov, fotografovanie, tvorba videí a vlogov alebo obsahov na svoje sociálne siete. Ak napríklad kupujete originálny darček k meninám s nápaditým motívom, je možné, že ho vytvoril grafik z druhého konca sveta. Digitálne nomádstvo je pre kreatívne povolania skvelou voľbou aj preto, že ponúka neustále nové impulzy a inšpiráciu pre ich tvorbu.

 

SEO špecialista

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je zručnosť, ktorú potrebuje každá spoločnosť na rozšírenie svojej online prítomnosti, či už chce osloviť ľudí vo Francúzsku alebo v USA. Nemusíte však vedieť len nastavovať webové stránky a písať obsah; musíte tiež vedieť, ako fungujú vyhľadávače, ako je Google.

To znamená, že by ste mali vedieť, ako používatelia interagujú s webovými stránkami a ako sa obsah zobrazuje vo vyhľadávačoch, keď zadajú konkrétne kľúčové slová alebo témy. Špecialista na SEO rozumie najlepším postupom na hodnotenie vašich webových stránok vyššie vo vyhľadávačoch, ako je Google. V tejto oblasti je veľa voľných pracovných miest.

 

Manažér sociálnych sietí

Manažéri sociálnych médií sú zodpovední za všetky aspekty firemnej stratégie sociálnych médií. Táto práca si vyžaduje niekoho, kto má rád aktuálne informácie o najnovších technológiách, marketingových technikách a trendoch v médiách. Manažéri sociálnych sietí sú zodpovední za vytváranie pútavého obsahu naprieč kanálmi a zároveň komunikujú s ľuďmi, ktorí denne sledujú spoločnosť alebo značku, ktorú zastupujú, aby vytvorili lojalitu a zvýšili povedomie alebo predaj. Vyžaduje si to šarm, zručnosti ľudí a veľa dôvtipu v sociálnych médiách!

 

Web developer

Ak chcete pracovať ako webový vývojár vaše každodenné úlohy budú zahŕňať: navrhovanie a vytváranie webových stránok, zabezpečenie ich správneho fungovania na všetkých platformách (mobil, tablet a stolné počítače), zabezpečenie optimalizácie kódu pre rýchlosť a vyhľadávacie nástroje, testovanie stránok, aby ste sa uistili sú bez chýb a fungujú tak, ako majú, a poskytujú klientom technickú podporu.

 

Programátor

Programátori píšu kód, ktorý prikazuje hardvéru počítača vykonávať špecifické funkcie. Zodpovedajú napríklad za vytváranie aplikácií, ktoré ľuďom umožňujú hrať hry, prehliadať internet a používať obchodný softvér. Programátori tiež píšu kód pre operačné systémy ako Windows alebo iOS a túto prácu môžu vykonávať kdekoľvek, kde majú prístup k internetu.

Zdroj obrázkov: freepik.com

Rubriky: 
máj 03, 2023 22:10 popoludní

 

 

Top