Obrázok používateľa CEZ OKNO
Berlusconi: „Európska únia nemusí existovať“

RÍM | "Myslím si, že ak vnútri EÚ nie je ochota pomôcť krajine, ktorá má ako menu euro a ocitla sa v kríze, potom niet dôvodu na to, aby EÚ existovala," povedal Berlusconi reportérom vo Florencii. Taliansko sa plnou váhou postavilo za to, aby EÚ pomohla zadlženému Grécku. "Rozhodne sme za," odpovedal Berlusconi na otázku agentúry Reuters, aký je názor Talianska na pomoc únie Grécku. Podľa neho však zatiaľ nie je isté, či dlhová kríza Grécka bude v centre summitu lídrov EÚ, ktorý sa uskutoční na budúci týždeň, 25. a 26. marca, v Bruseli. "Ešte sme o tom nehovorili," vyhlásil v Bologni, kde mal svoje predvolebné zhromaždenie.


Celý článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: tvnoviny.sk
marec 24, 2010 23:58 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Aqw3R
  Aqw3Rmarec 26, 2010 11:22 dopoludnia

  Komentár: 

  Berluskonymu ubadaju volicske hlasy, takze zacina postupne okolo seba rozhadzovat nozickami, rucickami...
  Greci uz vela rokov ziju nad svoje pomery, minuju peniaze, ktore nemaju. Az teraz im hrozi, ze im investory nebudu kupovat vladne dlhopisy, teda nebudu mat dalsie peniaze na rozhadzovanie a splacanie svojich uz existujucich dlhov.
  To, ze sa majster Berluskony postavil na stranu zachrany Grecka zo strany EU je sice na jednej strane obdivuhodne, no na tej druhej, hlavne pri pohlade na vysku ich (Talianov) dlhov, je len otazkou casu, kedy budu v rovnakej situacii ako je momentalne Grecko a budu taktiez potrebovat zachranu...
  Otazne je, preco sa ostatne staty, ktore na tom nie su az tak zle (zatial nejakym zazrakom aj SR, aj ked pri sucasnej vlade je tiez len otazkou casu, ked aj mi budeme mat brutalny dlh), vrhaju na pomoc Grecku, ked napr. ani mi, nemame prebytok rozpoctu a nase platy su zhruba dvojnasobne nizsie - vo verejnej sfere dokonca trojnasobne nizsie nez tie grecke?

 

 

Top