Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ale však Al Gore hovoril...

... že sa roztopia póly, že sa zvýši hladina morí, že sa utopia ľadové medvede, a že v tomto ročnom období budeme všetci sedieť v plavkách na lehátkach. Tak čo teda? Ja tu mrznem a som zmätený! Vyzerá to tak, že sa klíma jednoducho nechce správať tak, ako jej to prikazujú proroci zániku sveta.Nová doba ľadová? Kde?

Na Aljaške bolo minulý piatok nameraných extrémnych mínus 51 stupňov, v Švédsku mrznú dokonca Laponci, celá Európa, Severná Amerika a Ázia sa nachádzajú najtuhšej zime, môžeme sa korčuľovať na jazerách, pretože už týždne mrzne, francúzska riviéra je celá biela a Alpy sú zasypané snehom, vlaky majú kvôli kalamitám veľké meškania a už viacero ľudí dokonca kvôli tvrdým mrazom zomrelo.

No a čo?

Sedem ľudí prišlo na severe Talianska z dôvodu priamych alebo nepriamych následkov snehu o život, traja ľudia zamrzli. Neobyčajne silné snehové búrky spôsobili predovšetkým v Miláne, Turíne a Janove mnoho nehôd. Sneženie pokračovalo aj na ďalší deň vo viacerých regiónoch krajiny.

Korčuľovanie v Benátkach

Niektoré úseky diaľnice medzi mestami Parma a Lodi boli uzatvorené kvôli príliš veľkým masám snehu. Aj sneženie v Lombardii a Piemonte, ktoré pretrvávalo miestami až 60 hodín, spôsobilo značné dopravné obmedzenia. Predpoludním prišlo k oneskoreniam železničnej a lietadlovej dopravy. Snežilo dokonca aj v Benátkach. V niektorých mestách sa uzatvorili aj školy.

Sibír v Nemecku?

Pretrvávajúci mráz spôsobil v mnohých oblastiach Nemecka priam arktické teploty. Pri jazere Funtensee v národnom parku Berchtesgaden teplomer ukazoval predpoludním (piatok, 9. januára 2009, pozn. prekladateľa) mínus 34,6 stupňov, pričom sa ďalej ochladzovalo.

Bez elektriny kvôli mrazom?

Vo Francúzsku zahynuli dvaja bezdomovci pravdepodobne kvôli zime. Na juhu krajiny spôsobuje neobvyklé sneženie aj nadaľej ďalekosiahle obmedzenia. V meste Marseille a jeho okolí zostali zatvorené školy, pretože školské autobusy neboli schopné jazdiť. Deň predtým prenocovalo 2600 ľudí v núdzových nocľahoch. Niektorí z nich zostali so svojimi autami trčať na neodprataných, zasnežených cestách. Iní zase nemohli absolvovať svoje plánované lety, pretože aj letisko Marseille zostalo zatvorené. Aj letisko pri meste Toulouse má zostať uzatvorené až do obeda. Dodatočne k týmto obmedzeniam bolo v okolí uzatvorených aj viacero dôležitých cestných spojení. Desaťtisíc domovov v okolí druhého najväčšieho francúzskeho mesta ostáva aj naďalej bez elektriny. Krajine hrozí kvôli studenej zime kolaps elektrických rozvodov. "Ak sa ochladí ešte o niečo viac, tak môže prísť k výpadku elektriny", hovorí šéf energetického koncernu EDF.

To všetko neverím, to je určite iba výmysel. Niekto asi len nechal otvorenú chladničku. Hádam kvôli tomuto neprestanete veriť! Aj pre toto všetko majú klimatickí farári vysvetlenie. Globálne ochladzovanie spôsobuje tiež CO2. Však to je logické ... či už teplo alebo zima, CO2 je zodpovedné za všetky typy počasia. Preboha, vy ste ale ťažko chápaví - a preto musíte aj vy všetci, ktorí tomuto klimatickému náboženstvu veríte, začať platiť CO2 daň, aby ste sa mohli zo svojich hriechov vykúpiť.

Tak, a teraz si všetci veriaci zoberte pero a papier a poznačte si, čo vám poviem - vašim prahriechom je váš dych. Za všetky výkyvy počasia ste zodpovední vy s vašim oxidom uhličitým, rozumiete? Preto bude najlepšie, keď prestanete dýchať. To pomôže najviac. Akonáhle prestanete vydychovať CO2, tak už nebudete môcť jazdiť na svojom aute, nespálite už nikdy ani kvapku benzínu alebo vykurovacieho oleja, nezjete už nikdy kus mäsa, nikto už kvôli vám nebude musieť prevážať na nákladných autách suroviny a potraviny a nikto pre vás už nikdy nemusí vyrábať tovary ... to sú všetko veci, ktoré produkujú strašne veľa CO2. Obetujte sa pred oltárom klimatického náboženstva. Váš guru Al Gore to od vás očakáva. Až keď zomrú všetci ľudia, tak sa planéta bude mať znovu lepšie. A klíma bude zachránená. Pamätajte na to, keď Al Gore a jeho dôverná priateľka Merkelová hovoria, že klíma sa nenávratne ničí, a že vy ste za to zodpovední so svojim CO2, tak to je pravda.

(Preložené zo stránky Alles Schall und Rauch, publikované 9. januára 2009)

Balla

Zdroj: Project-respublica.blogspot.com


Sekcie: 
Rubriky: 
január 11, 2009 17:48 popoludní

 

 

Top