Obrázok používateľa CEZ OKNO
„Výsledok bol nad naše očakávanie a to nás nasmerovalo na cestu, na ktorej sme doteraz“

Dnes sú už orgonity vďaka nadšeným propagátorom známou vecou. Aká bola vaša cesta k nim? Kedy ste vyrobili svoj úplne prvý orgonit?
Asi 4 roky dozadu moja priateľka našla na zahraničnom webe článok o orgonite. Obsah článku nás zaujal, hľadali sme viac informácii na túto tému na slovenských internetových stránkach, no nič sme nenašli, u našich českých susedov sa nám podarilo nájsť nejaké informácie, no najviac sme ich v tom čase našli a následne aj komunikovali s výrobcami zo Švajčiarska a Nemecka na orgonitovom fóre.

Rozhovor s Rastislavom Hriňákom

www.merkaba.eu.sk


Keďže rád tvorím, v krátkom čase som si zaobstaral materiál a formu na výrobu môjho prvého orgonitu a vyskúšal som si jeho výrobu. Následne sme skúšali vnímať jeho energetické vyžarovanie pociťovaním. Nádherná príjemná energia, ktorá vyžarovala s orgonitu nás príjemne prekvapila. Bolo to niečo citeľné, čo vyžarovalo z tohto malého zázraku (pre nás). To ma naštartovalo a vyrobil som viac kusov orgonitov a rozdal naším priateľom, aby nám povedali svoje pocity s touto energiou...

Časom prichádzali stále nové nápady na rôzne tvary orgonitov, hľadali sme najvhodnejší materiál na výrobu. Pre seba sme si orgonity volali harmonizéry... pretože takto sme ich pociťovali. Asi po pol roku výroby a skúmania nášho aj našich priateľov a známych, sme začali uvažovať, ako dostať orgonit viac do povedomia na Slovensku. Aby sme s tým mohli oficiálne vyjsť požiadali sme o otestovanie orgonitu odborníka na meranie geopatogénných zón. Výsledok bol nad naše očakávanie a to nás nasmerovalo na cestu, na ktorej sme doteraz.

Stretnutie s týmto odborníkom nás posunulo vo vnímaní aj inej stránky orgonitu, kde sme boli nasmerovaní na to, aby sme porozmýšľali nad použitím určitých druhov kovových špôn v orgonite podľa vplyvu planét.

Bola to veľmi zaujímavá výzva pre nás a začali sme študovať aj tieto vplyvy. Keďže mnou vyrobené orgonity vnímame ako harmonizéry, tomu sme aj prispôsobujeme materiál v nich (kovy aj polodrahokami), nazvali sme si ich orgonové harmonizéry a s týmto názvom sme v tom čase vyšli aj oficiálne medzi našich prvých zákazníkov a predajcov.

Kedy najčastejšie ľudia siahajú po orgonových harmonizéroch - priláka ich pekný vzhľad, vypracovanie, alebo vtedy, keď sa objavia známky disharmónie organizmu?

Je to rôzne, no podľa našich skúsenosti najčastejšie vyhľadávajú pomoc cez orgonity keď zistia, že existuje nejaký elektrosmog, respektíve negatívne žiarenie z elektromagnetického smogu, ktoré vplýva deštruktívne na ich zdravie, či už doma alebo na pracovisku. V poslednom období v mnohých domácnostiach funguje internet cez wifi, ľudia chápu, že je to silnejší zdroj negatívneho žiarenia, chcú si chrániť svoje zdravie, pátrajú po tom, ako si pomôcť, ako eliminovať nepriaznivý vplyv žiarenia. Tak sa dostanú až k orgonitom resp. orgonovým harmonizérom.

Občas sa stretneme hlavne na festivaloch s tým, že niektorí nepoznajú pojem orgonit, nikdy o tom nepočuli, no pritiahne ich tvar, dizajn orgonitu a chcú si ho kúpiť, len preto, že sa im páči. Keď dostanú vysvetlenie, že to čo sa im zapáčilo má aj svoju funkčnosť sú príjemne prekvapení...Máme zákazníkov, hlavne z radov terapeutov, ktorí používajú naše orgonitové harmonizéry ako doplnok k rôznym terapiám.


Doplnok k terapii? To znie veľmi zaujímavo...

Áno... zaujímavé je to, že orgonit síce nelieči, ale napomáha naštartovať detoxikačný proces v organizme. Konkrétne napr. čakrové orgonity, ale aj iné druhy orgonitov terapeuti pokladajú v blízkosti tela, alebo priamo na telo na jednotlivé čakry, alebo individuálne na určitú čakru, alebo orgán, kde riešia nejaký problém. Orgonit harmonizuje celý čakrový (energetický) systém, no dokáže odobrať aj bolesť z organizmu. No chcem ešte raz pripomenúť, že orgonit nelieči, ale napomáha k zharmonizovaniu organizmu, spolu s určitými druhmi polodrahokamov, alebo špirál, ktoré sa nachádzajú v určitých orgonitoch k tomu účelu určených.


Kde hľadať radu na konkrétne problémy? Dá sa to zjednodušiť až tak, že napr. príde človek s migrénami a vy mu odporučíte konkrétny druh orgonitu?

Na konkrétne problémy nechcem odporúčať nejaké konkrétne orgonity, ako som už spomínal, orgonit všeobecne spúšťa detoxikačný proces v organizme, čiže akýkoľvek druh správne vyrobeného orgonitu (t.j. 50 % organ. živica, 50% kovové špony a kryštál + iné polodrahokamy) toto urobí. Vždy nechám na zákazníka, nech si orgonit pre seba vyberá pocitovo. Intuitívne si každý pre seba vyberá to, čo potrebuje napr. aj cez niektorý z orgonitov riešiť. No poradím kam v priestore umiestniť orgonity, akú veľkosť, alebo ak potrebuje niekto riešiť pomocou orgonitov negatívne vyžarovanie geopatogénnej zóny a má ju lokalizovanú poviem ako ich umiestniť a pod. Poprípade poradím odborníka, ktorý tieto zóny vie merať.


Dnes ľudia užívajú i externé orgonity, umiestňujú ich do záhrad a pod. Aké máte v tomto smere skúsenosti? Je to efektívne? Pomáha to rastlinám?

Áno, je to pravda, rastlinky lepšie prospievajú, rýchlejšie rastú a majú menšie nároky na vodu. Naši známi plytko zakopali menši orgonit do zeme v črepníku ku stromčeku, ktorý chceli vyhodiť, pretože im odumieral a stromček sa im po nejakej dobe spamätal a začal prospievať. Takisto si zákazníci u nás objednávajú orgonity do záhrad. Umiestňujú ich do zeme k hriadkam napr. so zeleninou, potom nám dávajú spätnú väzbu, ako im všetko rastie do väčších rozmerov, do lepšej kvality, ako predtým. Doma, alebo v byte si stačí orgonit postaviť v blízkosti kvetov, nemusí byť vložený priamo do zeme.


Práca zaberá skoro všetok čas každému, kto ju robí s vášňou a láskou - stíhate ešte mať aj nejaký koníček?

Áno práce je veľa, no rád tvorím a orgonity mi na tvorbu dávajú široký priestor. Mojím koníčkom je práve tá tvorba, realizácia myšlienky. Od kedy s nimi pracujem som stále viac kreatívnejší, mám viac nápadov a nových myšlienok a to nielen v tejto oblasti. Stále má láka ísť hlbšie do významu orgonitu samotného a jeho použitia. Začal som sa v súvislosti s nimi zaoberať posvätnou geometriou - platónskymi telesami, zlatým rezom... atď., fascinujú ma tvary a ich vyžarovanie. Vyrobil som rôzne variace orgonitu, ktoré som ešte neprezentoval a je ich toľko, že zrejme niektoré zostanú len ako originály u mňa, alebo ako darčeky pre ľudí. Som si vedomý, že všetko čo som vytvoril nemôžem z časových aj iných dôvodov vyrábať aj do množstiev, no myslím si, že nie až také dôležité každý môj výtvor dostať medzi ľudí.

Dôležité je pre mňa aj to, že ma táto "práca" napĺňa, robím ju s láskou, mám radosť z tvorby a teda je to naozaj mojím koníčkom. Ale pravdaže rovnováha je potrebná, v dielni trávim určitý čas a keďže bývame v tak nádhernom prostredí pod Tatrami vieme si s priateľkou oddýchnuť práve vysokohorskou turistikou - to je náš spoločný koníček...a radi si vyjdeme aj na bicykel alebo kolieskové korčule, či zaplávať.

Odkázali by ste niečo ľuďom, ktorí ešte možno váhajú a zvažujú, či využiť harmonizačnú silu orgonitov?

"Pomôcok", ktoré rieša napr. negatívne žiarenie z elektrosmogu a pod. je našťastie mnoho... stačí si len vybrať, či je to už orgonit, alebo iná pomôcka, ktorá určitý problém pomáha riešiť. A ako som už spomínal, vždy si vyberáme pocitovo - čiže intuitívne, aby výsledok splnil naše očakávanie... to je to, čo by som ľuďom rád odkázal. Mňa oslovil orgonit práve z toho dôvodu, že dáva viac možností využitia, podnecuje a pomáha rozvíjať v nás aj kreativitu a schopnosti, ktoré v sebe máme.

Ďakujem za rozhovor :)

CEZ OKNO sa zhováral Sokol


VŠETKO o čom sme tu písali nájdete na tejto adrese


exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

MERKABA v TV!
http://tv.sms.cz/televize/stanice/20101104/1300055776?porad_stav=archiv&...


september 11, 2012 00:32 dopoludnia

 

 

Top