UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Bezbílkovinná dieta 3. část: „TPK“ a důležité čaje při protirakovinové kůře

Páter František Ferda ze Sušice, fenomenální český diagnostik a léčitel, je autorem bezbílkovinné diety, kterou sám nazval Totální protirakovinová kůra. Ta má schopnost přirozenou cestou likvidovat v těle všechny buňky, které nejsou zcela zdravé, tedy především buňky rakovinové. Zbavuje tak tělo velkých nádorů, menších ložisek (metastáz) i jednotlivých buněk kdekoli v těle. Tato kůra může být použita, též zkrácená, i jako preventivní kůra proti rakovině, jako regenerační kůra, jako odtučňovací dieta, jako jarní zdravotní kůra, jako kůra pro čištění krve a kůra při potížích kloubů. Následující kapitoly jsou opisem spisu pátera Ferdy.

Totální protirakovinová kůra „TPK“ pátera Ferdy ze Sušice

Po dobu trvání této kůry nesmí pacient přijímat žádnou potravu mimo předepsané čaje a zeleninové šťávy. Směs zeleninové šťávy může pít pacient při pocitu hladu, avšak ne víc, než 1/2 litru denně. Čím méně, tím lépe. Pokud si chceme ušetřit námahu s její přípravou, můžeme ji koupit už hotovou (v Rakousku, Německu a Švýcarsku pod názvem Brousa-Gemüsesaft Mischung).

Moje směs zeleninových šťáv:

* 300 g červené řepy

* 100 g mrkve karotky

* 30 g černé ředkve

* 1 brambor velikosti slepičího vejce

Vše očištěné a oloupané rozstrouhat, smísit a vylisovat přes plátno. Šťávy ještě přefiltrujeme přes jemné sítko nebo plátno a necháme ustát. Usazenina ze zeleninové dužiny totiž obsahuje bílkoviny, které by snižovaly účinnost a byly zbytečnou živinou pro rakovinu. Ta totiž žije pouze z pevných částí přijaté potravy, zvláště pak z rostlinné nebo živočišné bílkoviny.

Pije-li pacient 42 dní uvedenou zeleninovou šťávu a uvedené čaje, nádor odumírá, ale člověk i přesto, že může na váze ztratit 5÷15 kg, se cítí docela dobře. Sám jsem tuto kůru prodělal a nikdy se mně tak dobře nepracovalo.

Je dobře ještě před započetím kůry mimo normální potravu vypít denně asi 1/4 litru této šťávy, abychom na ni tělo pomalu zvykli.

Minimum, které člověk k životu bezpodmínečně potřebuje, je pouze 1/8÷1/4 litru za den, ale při pocitu hladu je možné vypít jako denní dávku až 1/2 litru. Mimo předepsané čaje lze jako tekutinu doplňovat libovolné množství normálního čaje. Veškeré tekutiny přijímáme po celý den v pravidelných intervalech v malých dávkách, po lžičkách nebo po doušcích, nepolykáme rovnou, ale čekáme, až se tekutina prosliní. Takto se zbytečně nezatěžuje trávicí trakt, protože enzymy ze slin trávení ulehčují. Dodatečně čas od času můžeme vypít doušek šťávy z kvašeného kyselého zelí, což pomáhá při vyměšování. Moje „TPK“ správně provedená způsobí, mimo odstranění přebytečných škodlivin, jen malou ztrátu na váze.

Důležité čaje při protirakovinové kůře

Šalvějový čaj

1÷2 polévkové lžíce sušené šalvěje dáme do 1/2 litru vroucí vody a necháme 3 minuty vařit. Pak odstavíme a přidáme do vroucího čaje po jedné špetce třezalku, mátu peprnou a meduňku a necháme vše 10 minut louhovat, pak scedíme přes sítko. Takto je čaj připraven k pití. Má-li být louhovaný čaj připraven ke kloktání, necháme šalvěj v horké vodě 10 minut pouze vylouhovat, ale nevaříme.

V šalvěji je mnoho éterického oleje, což je pro kloktání velmi dobré, ale pro pití ho nesmí obsahovat, proto jej zmíněné 3 minuty vaříme, aby nežádoucí olej byl odstraněn a aby se vařením uvolnil ještě další ferment, který je důležitý pro všechny žlázy, míchu a ploténky. Poněvadž šalvějový čaj takto připravený lidskému zdraví velmi prospívá, měl by jej každý pít denně po celý život, neboť potom bude sotva kdy nemocen.

Ledvinový čaj

Tento čaj se smí pít po 3 týdny denně, proto připravíme bylinnou směs, která vystačí po 3 týdny pro jednu osobu: 15 g přesličky, 10 g kopřiv (nejlepší jsou na jaře sbírané a sušené), 8 g truskavce a 6 g třezalky. Z této promíchané směsi dáme 1 špetku do 1 šálku horké vody a necháme 10 minut vyluhovat. Potom scedíme a na vyluhovaný zbytek bylin nalejeme 2 šálky pravého čaje, který byl připraven také jen vyluhováním (zalit horkou vodou, bez vaření). Tím získáme 3 šálky čaje na 2 dny pití: ráno na lačno 1/2 šálku, před obědem 1/2 šálku a 1/2 šálku před spaním. Pít studený po doušcích! V použitých bylinách je několik substancí, které by se vařením znehodnotily. Uvedený postup přípravy je nutné přesně dodržet, např. potřebná kyselina křemičitá se uvolňuje teprve pravým čajem z vyluhovaného zbytku bylin.

Během třítýdenní doby pití tohoto čaje nejíst žádné hovězí ani vepřové maso včetně vývarů!

Ledvinový čaj by se měl pít při každé nemoci tři týdny denně, hlavně při zánětech a operacích. Preventivně se může třítýdenní ledvinová kůra opakovat 3÷4 x v roce. Přerušení mezi jednotlivými kůrami musí být nejméně 14 dní.

Kakostový čaj

Špetku kakostu smrdutého (Čapí nůsek, Ceradium Robertianum) dáme do šálku horké vody a necháme 10 minut vyluhovat. Denně vypít po doušcích 1 šálek studeného kakostového čaje. Čaj z kakostu je možné pít při všech formách rakoviny, zvláště byl-li pacient ozařován.

Jitrocelový čaj pro doplnění vápníku

Jitrocel kopinatý nebo širokolistý, islandský mech, Lungekrat popenec, divizna a koprník štětinolistý vše dohromady v horké vodě vyluhovat 10 minut.
Páter Ferda
Zdroj: protirakovinova.kura

Sekcie: 
september 10, 2009 19:14 popoludní

 

 

Top