Obrázok používateľa CEZ OKNO
Vyliečiť sa bez liekov

AKTUALIZÁCIA 8. 10. 2010 | Prečo by mal človek platiť za lieky a ochudobňovať seba i štát, keď existujú oveľa lacnejšie a účinnejšie spôsoby liečby? Okrem toho mnohé lieky ponúkané farmakologickým priemyslom majú často nepriaznivé vedľajšie účinky, ktoré spôsobujú ďalšie ochorenia. „Liečba“ farmaceutickými produktmi, ktorá by sa dala nazvať v mnohých prípadoch skôr potláčaním dôsledkov choroby ako liečbou, je u mnohých chorôb neúčinná, alebo dokonca spôsobuje závislosť... A pritom existuje možnosť lacnej a účinnej liečby bez vedľajších účinkov. Hovoríme o MMS, alebo dnes už skôr o MMS1 a MMS2 (o MMS2 sa dočítate ďalej)...

MMS - „Miracle Mineral Supplement“, alebo „Zázračný minerálny doplnok“ v podstate nie je liek. MMS iba dodá vo väčšom množste telu tú istú účinnú látku, akú používa náš imunitný systém na zdolanie mnohých chorôb.

MMS teda nie je nič nové, ale je staré ako ľudstvo samo, lebo oxid chloričitý vytváraný aktivovaným MMS je onou účinnou látkou, akú produkuje imunitný systém prostredníctvom kyseliny chlórnej vylučovanej bielimi krvinkami. Imunitný systém používa oxid chloričitý ako najúčinnejší prostriedok na zbavenie sa opotrebovaných buniek a patogénov (baktérie, vírusy, pliesne a parazity). Jim Humble, ktorý MMS preparát vyvinul, ho prvý krát použil v Afrike pri liečení malárie. Imunitný systém posilnený MMS túto chorobu dokáže zlikvidovať v priebehu 4 - 10 hodín! A takéto vyliečenie stojí iba 5 centov.

Proti akým chorobám je MMS účinné

Na rýchle infekcie ako chrípka či rôzne zápaly účinkuje MMS takmer okamžite. MMS dokáže vyliečiť aj vtáčiu či prasačiu chrípku (POZOR, nie choroby vzniknuté z naočkovania vakcíny obsahujúcej okrem iných nebezpečných látok i nanočastice!) U dlhodobých chorôb dochádza k podstatnému zlepšeniu už v priebehu prvých dní užívania MMS, a mnohé „nevyliečiteľné“ choroby dokáže vyliečiť v priebehu 3 týždňov. Pomocou MMS je možné liečiť choroby ako: rakovina, malária, leukémia, astma, cukrovka, skleróza multiplex, AIDS, hepatitída (zápal pečene), suchoty, zápal pľúc, herpes (opar), zápal slepého čreva, reumatické zápaly, ďalej zlepšuje krvný obeh a umožňuje vyliečiť viac ako 90% známych ochorení. MMS znižuje tvorbu kŕčových žíl, normalizuje rytmus srdca, odstraňuje lupiny, zjemňuje pleť, a podľa toho, čo povedal Jim Humble a odborníci skúmajúci účinky MMS, môže predĺžiť ľudský život až o 20 rokov.

MSS2 je vhodné na vyliečenie všetkých chorôb, ktoré lieči aj MMS1. U ťažkých chorôb sa však osvedčila kombinácia MMS1 a MMS2, pomocou ktorej sa podarili vyliečiť aj tie najťažšie prípady nakazenia HIV vírusom a úžasné výsledky sú aj pri liečbe rakoviny.

Čo je MMS

MMS1 je jednoduchý preparát z chloritanu sodného (NaClO2, angl. Sodium chlorite) a aktivátora kyseliny citrónovej (C6H8O7). Chloritan sodný sa pridáva do zubných pást, ústnych vôd, roztokov na čistenie očných šošoviek, žuvačiek... alebo sa predáva vo forme tabliet na dezinfekciu vody pre kempárov a turistov. Oxid chloričitý vo forme plynu (ClO2, angl. Chlorine dioxide), ktorý aktivovaním chloritanu sodného vzniká, je známy ako prostriedok používaný pri úprave vody, dezinfekcii v zdravotníctve a potravinárskom priemysle. Kyselinu citrónovú, ktorá sa nachádza najmä v citrusových plodoch a používa sa v domácnostiach a potravinárstve napríklad na prípravu nápojov a konzerváciu, určite poznáte.

MMS2 je minerálna látka chlórnan vápenatý (Ca(ClO)2, angl. Calcium hypochlorite), ktorý sa používa na úpravu a dezinfekciu pitnej vody, ale i ošetrenie vody v plaveckých bazénoch. Chlórnan vápenatý sa po styku s vodou okamžite mení na kyselinu chlórnu, ktorá je práve tou účinnou obrannou látkou imunitného systému. MMS2 nie je potrebné aktivovať kyselinou citrónovou.

Ako funguje MMS

MMS likviduje patogény oxidáciou. Ión oxidu chloričitého pri styku s povrchom baktérie, vírusu či s infikovanej bunky okamžite doplní svoju elektrónovú väzbu z jej povrchu. Každý ión ClO2 môže odobrať z elektrónového obalu molekúl patogénov až 5 elektrónov, a tým preraziť otvor do ich bunečnej membrány. Pri použití MMS tak nehrozí problém ako u antibiotík, že pri dlhodobom pôsobení, počas ktorého sa antibiotiká snažia narušiť jadro patogénu, by mohli tieto nájsť účinný spôsob obrany a stať sa proti antibiotiku odolné. MMS narúša patogény okamžite pri prvom styku, teda si nemajú ako vytvoriť obranu.

MMS je účinné už pri nízkych koncentráciách. Pozostatkom chemickej reakcie v tele je chlorid sodný (NaCl, kuchynská soľ) a kyslík, ktorý sa stane súčasťou vody alebo kysličníka uhličitého (to, čo vydychujeme). Teda u MMS nemajú z čoho vzniknúť žiadne vedľajšie účinky. Atómy rozpadnutých molekúl patogénov sú rozptýlené a budú z tela vylúčené. Zdravé bunky pritom MMS vôbec neohrozuje, lebo oxidačný potenciál (E°) molekúl oxidu chloričitého (0,95V) je nižší ako oxidačný potenciál kyslíka (1,3V), ktorý telu neškodí. Rovnako tak neškodí ani črevnej flóre alebo iným užitočným mikroorganizmom. Všetko zdravé a silné teda zostáva uchránené a MMS ničí iba baktérie, vírusy, pliesne, parazity... teda všetko nezdravé.

Napriek tomu, že oxid chloričitý je jedným z najslabších oxidantov, je vďaka jeho schopnosti prijať do svojej molekulovej väzby až 5 elektrónov najúčinnejším známym ničiteľom patogénov. V porovnaní s ním silné oxidanty, ako napríklad ozón (2,07V) alebo peroxid vodíka (1,78V) dokážu prijať do svojej molekuly iba 2 elektróny. Napriek tomu, že okrem patogénov zabíjajú aj zdravé bunky a poškodzujú tkanivá, používajú sa v zdravotníctve dokonca aj intraverózne (vnútrožilne).

Poznámka: Oxid chloričitý je niečo úplne iné ako chlór. Pokiaľ oxid chloričitý rozptýli oxidáciou molekuly patogénov na jednotlivé atómy, chlór vytvára spolu s molekulami patogénov nové, často karciogénne alebo jedovaté zlúčeniny, ktoré môžu byť pre ľudský organizmus nebezpečnejšie ako patogény, ktoré zničí.

Prečo treba použiť MMS, keď si ho telo dokáže vyrobiť samo?

Imunitný systém ľudského tela je stavaný na ochranu tela v normálnych životných podmienkach, nie na boj proti chorobám dnešnej hektickej doby. Stres, chemikálie v potravinách i v ovzduší, ale hlavne bezduchý konzumný život a bezcitnosť zatemňuje ľudského ducha a otvára bránu chorobám, ktoré by inak nikdy nemohli vzniknúť. Preto je na boj proti súčasným ochoreniam potrebné dodať telu väčšie množstvo obrannej látky, ako si dokáže imunitný systém sám vyrobiť. Bežne kyselinu chlórnu vylučujú biele krvinky, konkrétne neutrofilné granulocyty, a dokážu tak zničiť jednotlivé infekcie v priebehu milisekúnd. Pri použití MMS je oxid chloričitý roznášaný rovnako ako kyslík červenými krvinkami.

Ako sa dá MMS užívať

Orálne (piť) ako tekutina

Do suchého pohára sa kvapne pripravený roztok chloritanu sodného a 5 násobné množstvo aktivátoru – čerstvej citrónovej šťavy alebo 10% kyseliny citrónovej. Roztok sa premieša krúživým pohybom pohára a nechá 3 minúty stáť. Pohár sa potom doleje 1 - 2 dl vody alebo ovocnej šťavy. Ovocná šťava by nemala byť citrusová alebo s obsahom kyseliny askorbovej E300, lebo vitamín C znižuje účinnosť roztoku. Vhodná je napríklad čistá jablková alebo šťava hroznová. Ak necháte MMS1 aktivovať trochu dlhšie (do 10 minút), alebo vypijete pohár doliaty vodou či šťavou neskôr (do hodiny), nemá to zásadný vplyv na účinnosť.

Množstvo dávky MMS1 sa líši podľa choroby, ale platí zásada, že treba začať vždy iba s jednou kvapkou MMS1 (+ 5 kvapiek aktivátoru) a dávku postupne po kvapke zvyšovať. U detí alebo veľmi chorých ľudí je dobré začať iba s polovičnou alebo štvrtinovou dávkou. Ak ste alergický na kyselinu citrónovú, je možné použiť na aktiváciu aj ocot (rovnaký počet kvapiek ako pri použití kyseliny citrónovej). Kvapkadlo strednej veľkosti sa dá zohnať v lekárni.

Každý uvoľnený ión oxidu uhličitého vydrží v tele najviac dve hodiny a jeho produkcia z aktivovaného MMS1 sa postupne znižuje, a po 12 hodinách úplne skončí. Preto je vhodné užívať MMS aspoň dvakrát denne. Počet užívaných kvapiek je dobré postupne zvyšovať až na 15 kvapiek dvakrát denne, v niektorých vážnych prípadoch i viac. Ak choroba neustupuje, znamená to, že neužívate dostatok MMS. U mnohých chorôb však bude stačiť dvakrát denne 6 kvapiek MMS1 (aktivovaných 30 kvapkami kyseliny citrónovej). Ak však chcete dosiahnuť úplne čistý stav bez patogénnych organizmov a ťažkých kovov v tele, je ideálne počas 7 dní užívať denne dávku 30 kvapiek MMS. Potom môžete MMS znížiť na 6 kvapiek 2 krát týždenne, prípadne, ak ste odstránili duchovnú príčinu vzniku choroby a ste zdravý, môžete MMS úplne vysadiť.

V užívaní MMS treba dbať na to, aby liečenie neprebiehalo príliš rýchlo, lebo telo potrebuje čas na vyplavenie jedov vyprodukovaných patogénmi a ich pozostatkov. Ako poznáte, že užívate viac MMS, ako je prečisťovacia schopnosť vášho organizmu? Telo začne vyplavovať zbytky patogénov radikálne a dostanete krátkodobo hnačku alebo budete zvracať. Nie je to síce nebezpečné, ale ani žiadúce. Vynechajte MMS na jeden deň a pokračujte so zníženou dávkou. Každý organizmus je v inom stave, a musíte preto sami nájsť množstvo MMS, ktoré bude pre vás vhodné. Pamätajte, že nevoľnosť sa môže dostaviť vždy iba keď MMS hubí viac baktérií a vírusov, ako zvláda váš vylučovací systém odstrániť z organizmu. Preto sa neponáhľajte. Počkajte, až sa odplaví časť toxínov z vášho tela a zosilnie váš imunitný systém, a až potom zvýšte dávku, aby ste odstránili vážnejšie choroby.

Ďaleko účinnejšie je užívať viac malých dávok niekoľko krát denne, ako dve väčšie dávky. Menej je niekedy viac. Pri 6 dávkach po 5 kvapiek počas dňa dosiahnete to isté množstvo, ako pri dvoch veľkých dávkach po 15 kvapiek. Precitlivelejší ľudia sa tak zbavia i problému spôsobeného chuťou a vôňou MMS. Tá sa dá inak sčasti eliminovať použitím ovocnej šťavy, alebo úplne odstrániť užívaním MMS v kapsuliach. Menšiu nevoľnosť inak pomôže odstrániť vypitie pohára vody, alebo pitie MMS hodinu po jedle, keď nie je žalúdok plný. Väčšiu nevoľnosť môžete utíšiť užitím vitamínu C, ktorý MMS neutralizuje.

Každá choroba vyžaduje pre účinnú liečbu trochu iné množstvá a časy užívania MMS. Napríklad pri akútnych ochoreniach sa doporučuje užívať MMS každú hodinu počas 12 hodín. Jednotlivé osvedčené protokoly pre rôzne choroby nájdete na internetových stránkach Jima Humbleho jimhumble.biz. Ak sa však budete riadiť tým, ako bude reagovať vaše telo a budete sledovať ako sa cítite, budete si môcť uspôsobiť užívanie MMS ideálne svojim momentálnym potrebám, čomu sa žiadny univerzálny protokol nevyrovná. Ak neviete anglicky, môžeme pre vás protokol pre konkrétnu chorobu preložiť. Napíšte nám na redakcia@poznanie.sk.

Orálne v želatínových tobolkách (kapsulách)

MMS1 sa pre užívanie v tobolkách pripravuje rovnako, ako keď sa pije, ale roztok chloritanu sodného sa kvapne priamo do kapsule a aktivuje sa rovnakým počtom kvapiek 50% kyseliny citrónovej (50% aktivátor vyrobíte zmiešaním rovnakého počtu zarovnaných lyžíc kyseliny citrónovej a vody). Ak chcete užiť väčšie množstvo, použite dve kapsule. Prázdne gélové kapsule (ideálna je veľkosť 0) sa dajú zohnať/objednať v lekárňach alebo priamo na slovenskej stránke, kde MMS predávajú: e-mms.sk Vo väčšom množstve sa dajú želatínové tobolky kúpiť tu (1000 ks za necelých 10 eur). Núdzovo si môžete kúpiť kapsule napr. s vitamínom C a vyprázdniť ich.

Kúpele

MMS je možné absorbovať aj priamo cez pokožku prostredníctvom kúpeľov. Výhodou je, že množstvo baktérií, ktoré sú na pokožke a pod jej povrchom, môže byť po zlikvidovaní vyplavených na povrch cez pokožku, a nemusíte tak zaťažovať organizmus ich vylučovaním krvou. Oxid chloričitý sa dostane kúpeľom aj do krvnej plazmy a svalovej hmoty. Kúpeľ je vhodný najmä pre tých, ktorí majú v tele príliš veľa patogénov a ich vylučovací systém nedokáže dostatočne rýchlo odplavovať pozostatky zničených patogénov, alebo pri kožných chorobách. Popri kúpeľoch je dobré súčasne pokračovať s užívaním MMS orálne (piť). U mnohých sa tým výrazne zvýši účinnosť liečby.

MMS pre kúpeľ vytvoríte z 30 kvapiek Chloritanu sodného a 2,5 čajovej lyžičky (150 kvapiek) citrónovej šťavy alebo kyseliny citrónovej, ktoré nakvapkáte do pohára. Obsah pohára krúživým pohybom zamiešajte, počkajte 3 minúty a vlejte do vane. Kúpeľ by mal trvať 20 – 30 minút. Na množstve vody veľmi nezáleží – množstvo vytvoreného ClO2 plynu sa tým nezmení. Do vane však nepridávajte šampón, mydlo, parfémy... a ani detské hračky. MMS nechajte pôsobiť na celé telo i vlasy. V polovici kúpeľa je dobré pridať horúcu vodu, aby bola teplota kúpeľa dostatočná. Teplá voda otvára póry pokožky a umožňuje MMS lepšie preniknúť do svalovej hmoty. Pokiaľ máte na pokožke otvorené rany, znížte dávku MMS na 20 kvapiek chloritanu sodného a 100 kvapiek (1,5 čajovej lyžičky) kyseliny citrónovej.

Aplikovanie MMS1 rozprašovačom

MMS ako sprej je vhodné použiť na popáleniny, rany, pohmoždeniny, ekzémy, infekcie, vyrážky, akné, vredy, psoriázu, rakovinu kože, pliesne na nohách a mnohé ďalšie kožné ochorenia.

Na prípravu MMS na popáleniny nepoužívajte aktivátor (kyselinu citrónovú), ale iba čistý 28% roztok chloritanu sodného. Popáleniny sa zahoja vďaka šetrnej dezinfekcii a neutralizovaniu kyslosti v okolí rán za 1/4 normálneho času hojenia. Ak nemáte rozprašovač (prázdny rozprašovač tvoriaci jemnú hmlu sa dá kúpiť v lekárni), môžete naliať MMS priamo na ranu a nechať pôsobiť 1 – 5 minút. Potom treba bezpodmienečne MMS spláchnuť z rany vodou. MMS ako sprej je možné použiť aj pri spálení slnkom. Používajte s odstupom jednej hodiny, až kým bolesť nezmizne. Zvyčajne by mala ustúpiť po dvoch použitiach. Pokožku vždy po aplikovaní MMS opláchnite vodou.

Pri kožných chorobách zmiešajte 20 kvapiek chloritanu sodného so 100 kvapkami ( 1,5 čajovej lyžičky) kyseliny citrónovej, krúživým pohybom premiešajte, nechajte stáť 3 minúty, dolejte pohár do polovice a vlejte do fľaše rozprašovača. Takto pripravený sprej môžete používať počas troch dní, potom je treba pripraviť nový roztok. Po nastriekaní na pokožku nechajte roztok vyschnúť, dosiahnete tak plný účinok. Pokiaľ by bol roztok pre vás stále silný, zrieďte ho vodou tak, aby ste dosiahli pre seba vhodnú koncentráciu.

MMS pri liečbe poranení na rozdiel od dezinfekčných prostriedkov, ako sú alkohol, peroxid vodíka či jód, nenarušuje tkanivo či zdravé bunky, a umožní vyliečiť ranu rýchlejšie a šetrnejšie.

Ako ďalšie radikálnejšie spôsoby môže byť MMS privedené do tela klystírom alebo aj intraverózne (vyžaduje skúseného doktora alebo sestru). V oboch prípadoch sa používa chloritan sodný aktivovaný kyselinou citrónovou ako zvyčajne v pomere 1:5.

Užívanie MMS2

MMS2 sa užíva v želatínových tobolkách veľkosti nula naplnených práškom. Pri užití kapsule je potrebné vypiť dva poháre vody. Ak si telo bude neskôr pýtať ďalší pohár, neváhajte mu ho poskytnúť. Pri užívaní MMS2 každé dve hodiny stačí použiť na ďalšie užitie už len jeden pohár vody. MMS2 neovplyvňuje užívanie iných liekov, a ani lieky neovplyvňujú účinnosť MMS2.

Kde sa dá zohnať chloritan sodný (MMS1)
a chlórnan vápenatý (MMS2)

MMS1: Chloritan sodný (NaClO2, angl. Sodium chlorite) môžete dostať v predajniach so zdravotníckymi potrebami, prípadne u distribútorov MMS. Chloritan sodný sa predáva v podobe vločiek alebo granúl zvyčajne v koncentrácii 80% (zvyšok tvorí najmä kuchynská soľ a iné stabilizačné zložky). 28% roztok MMS teda obsahuje v skutočnosti 22.4% chloritanu sodného.

28% roztok MMS1 sa pripravuje vsypaním 7 dielov chloritanu sodného do 18 dielov destilovanej vody (pomer 28 ku 72). Nikdy sa nesmie liať voda do chloritanu sodného, ale vždy iba chloritan sodný do destilovanej vody. Na vytvorenie roztoku sa musí použiť nekovová nádoba a destilovaná voda by mala mať teplotu 40 – 60 stupňov. Roztok sa po zamiešaní nechá stáť niekoľko hodín a po odstránení minerálov usadených na povrchu a na dne nádoby sa môže plniť do fliaš, najlepšie do sklenených. Tie sa dajú skladovať na chladnom tmavom mieste i niekoľko rokov. Pokiaľ si budete chcieť pripraviť roztok chloritanu sodného pre vlastné použitie sami, nerobte tak, pokiaľ si neprečítate inštrukcie o bezpečnosti práce s chloritanom sodným. Je zaradený medzi žieraviny a je v určitých podmienkach výbušný.

Aktivátor pre MMS1: Kyselina citrónová sa dá kúpiť v potravinách. 10% roztok aktivátora vyrobíte zmiešaním jedného dielu potravinárskej kyseliny citrónovej a 9 dielov vody (napr. 1 zarovnaná lyžica kyseliny citrónovej a 9 lyžíc vody). Ak užívate väčšie množstvo MMS, môžete si aktivátor pripraviť ako 50% roztok kyseliny citrónovej (1/2 voda, 1/2 kyselina citrónová) a používať rovnaký počet kvapiek MMS a aktivátora.

MMS2: Chlórnan vápenatý (angl. calcium hypochlorite, Ca(ClO)2) sa používa pri čistení vody v bazénoch určených na plávanie a predáva sa v obchodoch s prípravkami na čistenie bazénov ako rýchly čistič vody pod názvom „Chlór šok“ asi najmenej v 1 kg balení (dávka na vyliečenie menšej dediny) pod rôznymi výrobnými značkami a obsahuje od 45% do 100% chlórnanu vápenatého (Aquabela 95%, Laguna „modrý šíp“ 99%). Musí tam byť ale napísané, že obsahuje ako hlavnú látku chlórnan vápenatý. Jim Humble otestoval na sebe počas niekoľkých rokov všetky koncentrácie a každá fungovala. Na svojich webstránkach píše, že nie je problém, ak tieto prípravky obsahujú aj iné látky, lebo sú určené na použitie v plaveckých bazénoch, a teda nie sú jedovaté. Mnohé z nich sa používajú priamo v potravinách alebo v potravinárskom priemysle.

Na záver

   Nezabúdajte prosím, že vyliečenie je darom, ktorý človeku pomáha postaviť sa na nohy a zosilnieť, aby mohol kráčať životom správne. Ak takto získané zdravie zneužijete, bolo by vám lepšie trpieť pod bremenom choroby, a snáď pod ním ešte vnútorne dozrieť a vyzdravieť na duchu.

Zdroj: POZNANIE.sk

Článok "MMS (Miracle Mineral Supplement) - Zázračný minerální doplněk pro 21. století" nájdete na tejto adrese.

AKTUALIZÁCIA 8. 10. 2010


Článok „Američané nadiktovali, že mají Češi varovat před MMS“ nájdete na tejto adrese

Sekcie: 
november 11, 2009 17:56 popoludní
 • krát komentár

6 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Alfa
  Alfajún 23, 2010 17:05 popoludní

  Komentár: 

  Skvělý a pravdivý článek! Sám používám MMS1 už od roku 2008 se skvělými výsledky. MMS1 je naprosto perfektní, bezpečný a šetrný zvláště u malých dětí.

 2. Obrázok používateľa maja
  majaoktóber 26, 2010 20:37 popoludní

  Komentár: 

  Ak mate skusenosti s davkovanim pri lieceni deti, poprosim Vas o sposob uzivania pre dieta pri ciernom kasli. Velka vdaka.
  Maja

 3. Obrázok používateľa Lola
  Lolaoktóber 27, 2010 01:00 dopoludnia

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 20, 2012 14:55 popoludní

  Komentár: 

  prosim vas da sa s tymto aj schudnut?nama s tym niekto skusenosti

 5. Obrázok používateľa aragon
 6. Obrázok používateľa MegaRightman
  MegaRightmanjanuár 22, 2013 20:02 popoludní

  Komentár: 

  ...Dalo sa ocakavat ze sa spusti spickova masineria proti MMS...

 

 

Top