Obrázok používateľa CEZ OKNO
Alžbeta Báthoryová – čarodejnica, ktorá mohla z väznice utiecť II.

Poľský kráľ Štefan Báthory vládol v rokoch 1575 až 1586. A ako som spomínal – prijal Johna Deeho a Edwarda Kelleyho – dvoch veľkých černokňažníkov a alchymistov tej doby. Na dvor Štefana Báthoryho prišli v roku 1585 – a robili pred ním magické kúsky, pri ktorých aj vyvolávali duchov.


Je náhoda, že Bátoryčka vraždila a mučila dievčatá hlavne v období práve medzi rokmi 1585 až 1610? Som zvedavý, či sú nejaké záznamy, že sa Bátoryčka zaujímala o čiernu mágiu, ktorá sa používala na dvore kráľa Štefana Báthoryho. A možno aj bola v Poľsku, keď tam boli tí čarodejníci? Alebo ich stretla, keď šli cez Slovensko – lebo boli aj v Kežmarku.

Tí dvaja černokňažníci, šli potom na český dvor Cisára Rudolfa II., a dali mu aj magické zrkadlo, v ktorom sa ukazovali démoni. Také magicko-alchymistické zrkadlá mali aj počas inkvizície upálený Giordano Bruno a v Poľsku známy čarodejník, ktorého volali Twardowski.


Twardowski vyvoláva ducha Barbary Radziwiłłovny (Zdroj: Wikipédia)

Aj Bátoryčka mala také zrkadlo, cez ktoré vyvolávala démonov, je o tom písané v knihe: ›› „Kliatba zvaná Alžbeta“ od Viliama Apfela:

„Pani má škatuľku, v ktorej je zrkadlo a pred ním sa aj dve hodiny modlieva...“

Samozrejme nešlo o kresťanské modlitby, ale o zariekavanie duchov.

Z tejto knihy som sa dozvedel, že Bátoryčka vraždila aj na českom hrade Vranov – a práve na tomto hrade, sa hovorí o vraždení dievčat aj o dve storočia neskôr, keď Stanisław Mniszek mal vraždiť dievčatá kvôli čiernej mágii podľa kníh o alchýmii a démonoch. Tam ho tiež mali navštevovať v noci čierne kočiare z panským erbom, ktoré tajomne prichádzali z Poľska...

Ďalšia vec: Dvoch anglických čarodejníkov stiahol na dvor kráľa Štefana Báthory vojvoda Olbracht Łaski, ktorý sa narodil v Kežmarku, a bol vyučovaný v kežmarskej knižnici, v ktorej je aj veľa kníh o alchýmii a mágii.

Je zaujímavé aj to, že na rode Łaskych bola kliatba, a ľudia spojení s tou rodinou, boli podozrievaní zo spojenia s čiernou mágiou a s vlkolactvom – to znamená, že aj s kanibalizmom. Preto sa tiež na českom hrade Černá Hora v okolí Blanska dodnes zachovala povesť, ako poľský šľachtic Zygmunt Łaski, správajúci sa ako vlkolak, chcel zabiť jedno dievča. O tom píše vo svojej knihe „Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti“ pán ›› Otomar Dvořák.

Ešte je zaujímavé, že práve vysokí nacistickí SS-mani, boli podrobení magickým obradom, po ktorých sa stávali „vlkolakmi“, čiže ľuďmi posadnutými krviprelievaním a vraždením. Tiež o tom píše pán Otomar Dvořák, a pridáva že na Šumave, keď nacisti zničili jednu z dedín, krvou na jednom dome nechali po sebe nápis „Werewolf“). Čiže najvyšší nacisti robili to isté, čo robila so svojimi obeťami aj Bátoryčka, lebo aj ju staré zápisy spomínajú v spojitosti s mágiou a s kanibalizmom.

Pridajme k tomu Markétu z rodu Borotín, ktorej v Česku tiež práve alchymisti ponúkali kúpele v krvi mladých dievčat. Toto všetko ukazuje, že existovali nejaké obrady, v ktorých podstatou boli vraždy a kanibalizmus, pre čiernomagickú prax.

Dozvedel som sa ešte, že o kúpeľoch v krvi cez Bátoryčku, hovoria nielen ľudové povesti, ale že o tom v roku 1729 písal aj jezuita ›› Ladislav Turóci vo svojich zápisoch ›› „Ungaria suis cum regibus compendio data“.

Keď ide o kúpele v krvi, tak možno ten Jezuita o tom počul od nejakých starších ľudí. Aj ja som v Poľsku riešil prípad, keď starý muž vyprával, čo zažil jeho dedo, pred viac ako 120 rokmi a tento popis bol v detailoch dosť bohatý.

Od viacerých svedkov sa opakovane dozvedáme o kanibalizme Alžbety, a to je podľa mňa ešte horšie, ako kúpele v krvi. Takže si myslím, že keď jedla ľudské mäso – tak aj údaje o kúpeľoch v krvi sa môžu dotýkať pravých spomienok starých ľudí – na základe ktorých ten jezuita o tom písal...

-pokračovanie-

Úvodný obrázok: Erb Alžbety Bátoryovej (Zdroj: Wikipédia)

Krzysztof Dreczkowski

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Čarodejníctvo
http://www.cez-okno.net/rubrika/carodejnictvo

Kontroverzne
http://www.cez-okno.net/rubrika/kontroverzne


december 08, 2017 19:00 popoludní

 

 

Top