Obrázok používateľa CEZ OKNO
Američania na Mesiaci? Falzifikácia ako z Hollywoodu!

Americkí astronauti kozmickej lode "Apollo" zrejme nikdy neboli na Mesiaci. Ako tam tiež neboli ich ďalší kolegovia z NASA. K takémuto senzačnému záveru prišiel novinár - bádateľ Jim Koller. Videofilm Kollera "Je to všetko iba papierový Mesiac" a nasledujúci náznak svetového škandálu, fakticky pritisli vedenie NASA k stene. Veľká časť pozadia bola nafotografovaná a natočená v kulisách zariadenia v Langley Research Center v Hamptone.


Plán s cieľom fingovať lety a pristátie na mesiaci sa rozbehol na začiatku 60 - tych rokoch, pretože vedcom z NASA bolo úplne jasné, že Kennedym uhladene proklamované lety s ľudskou osádkou k Mesiacu sú v danom časovom úseku osem rokov absolútne neuskutočniteľné. S plánmi fingovať misiu na Mesiac bol najviac oboznámený Johnson a bol to on, kto uvalil vysoký stupeň utajenia na väčšnu Apollo materiálov, ktoré nesmú byť sprístupnené do roku 2026.

Nixon sa ujal funkcie krátko pred Apollom 11 a pokračoval pod vedením CIA v lžiach, aby posilnil americkú hrdosť a vtedy veľmi chatrné národné povedomie. Z Armstrongových reakcií a výrazu tváre pri prvom rozhovore po návrate možno zreteľne vyčítať, že si je vedomý toho, že nikdy nebol ani blízko Mesiaca a je nútený klamať miliónom ľudí. Správa sa nervózne a čumí na dosku stola pred sebou ako malý chlapec, ktorého kára učiteľ. Ukrýva pre kamerou svoju vinu. Takto sa nechová muž, ktorý práve napísal kus histórie.

Hádam najväčšie prerieknutie učinil šéf NASA Dan Goldin, ktorý v rozhovore pre britskú televíziu prehlásil, že ľudstvo sa zatiaľ nemôže odvážiť na obežnú dráhu okolo Zeme (teda za hranicu 250 míľ) do kozmického priestoru, pokiaľ nenájde spôsob ako sa chrániť pred nebezpečenstvom kozmického žiarenia. Určite mu v tej chvíli muselo vypadnúť, že jeho predchodcovia vyslali celkom 27 astronautov za túto hranicu.

CIA sa domnievala, že ľudia v komunistických krajinách neovplývajú inteligenciou a preto budú dostatočne dôverčiví, aby uverili čomukoľvek. (chyba: kubánske školy už v roku 1969 líčili Apollo ako obrovský podvod). Ak by teda USA ohromili svet senzačným ľudským a technologickým výkonom, mohlo by to vyvolať obrat a presvedčiť váhajúce krajiny, že jedinou cestou vpred je demokracia po vzore USA. Bol to samozrejme žalostný ťah. Na otázku prečo od programu Apollo neprebehli žiadne ďalšie misie má NASA chabú odpoveď: nemôže si to dovoliť. V skutočnosti ani v roku 2003 nemajú technológiu potrebnú k takémuto výkonu.

Langley je tajné výskumné zariadenie NASA, ktorého osadenstvo je pod prísahou. Tu sú uložené všetky záznamy týkajúce sa programu Apollo, spolu s ďalšími artefaktmi. Tunajšie vybavenie umožňuje uskutočniť takmer čokoľvek, sú tu fingované pozadia, simulácie obežnej dráhy atď.

Nepriehľadnuteľným dôkazom je obrovský mostový žeriav. Bol postavený v rokoch 63/64 s jediným účelom - čo najdokonalejšej simulácii mesačných pristátí.

Prvotným úmyslom bolo natočiť pristávacie kozmonautov na Lunárnom module (LM). Jeho stúpanie a klesanie by sa dialo pomocou žeriavu.Pod maketou bol vytvorený mohutný ventilátor napájaný káblom zveseným zo žeriava. Týmto ventilátorom mal byť zaistený efekt "rozptyľovania prachu tryskou raketového motora", keď sa maketa priblížila k povrchu Mesiaca.

Armstrong bol v Langley v roku 1970, 6 mesiacov po tom, čo údajne pristál na Mesiaci a po ňom i Apollo 12. Po šiestich mesiacoch sa evidentne vrátil k simulátoru, aby si premyslel, čo by sa ešte dalo vylepšiť, aby oklamaný svet slepo uveril, že pred pol rokom skutočne pristál na Mesiaci. Prečo by sa NASA toľko zaoberala maketami Mesiaca po tom, čo Armstrong na ňom pristál? Museli vytvoriť veľmi realistické falzifikáty pre budúcnosť, keď už dôverčiví diváci budú mať k dispozícii vyššiu kvalitu obrazu.

Pri pohľade z vrcholku žeriava na simulovaný mesačný povrch James Hansen napísal: "Aby simulované pristátie vyzeralo čo najdôveryhodnejšie, vyplnil (Donald) Hewes so svojimi ľuďmi teleso osemhrannej červenobielej konštrukcie hlinou a všetko vymodelovali tak, aby sa to podobalo mesačnému povrchu. Potom namontovali v správnych uhloch svetlomety, simulujúce mesačné osvetlenie a na zadnú stranu portálu zavesili čiernu zástenu napodobňujúcu bezvzdušnú mesačnú oblohu. Hewes sa osobne šplhal po kráteroch s plechovkou čiernej farby, ktorú striekal tak, aby astronauti videli tiene, ktoré by pozorovali pri reálnom pristátí na Mesiaci. (A.W. Vigil: Simulácia pilotovaných kozmických letov vo výskumnom centre Langley, str. 375)

Nasledujúci citát je z knihy "Spaceflight Revolution: NASA Langley research Center from Sputnik to Apollo", od Jamesa R. Hansena, Washington, NASA, 1995, str. 373-378:

"Pozemný simulátor nevyhovoval štúdiu problematiky z posledných fáz pristátia predovšetkým preto, lebo nebolo možné dostatočne realisticky vizuálne simulovať scénu. Bolo teda nutné pustiť sa do letových simulácií, ktoré mohli poskytnúť realistické zrakové podnety. Jedno z výskumných zariadení skonštruovaných za účelom štúdia finálnych fáz mesačného pristávania máme prevádzku v Langley.
Ide asi o 80 metrov vysoký žeriav. Jeho systémy podporujú päť šestín váhy vozidla pomocou lán ovládaných servomotormi..."

Rýchlosť prechodu z približovacej na orbitálnu je úplne smiešna, každé plavidlo pohybujúce sa takou rýchlosťou by sa rozbilo o mesačný povrch. Nikto nemôže riadiť kozmické plavidlo spôsobom predvedeným vo filme a v skutočnosti to ani nikto neurobil. Nasledujúce obrázky presne ukazujú ako to všetko bolo.

NASA potrebovala vytvoriť dokonalú maketu mesačného povrchu. Na sfalšovanie mesačnej misie vynaložila neuveriteľné množstvo času, námahy a prostriedkov. Muselo to vyzerať tak čisto, aby dokázali presvedčiť celý svet o svojej vedúcej úlohe v kozmickom priestore.Na obr. vyššie vidíme veľkú bielu guľu, za ktorou je zatiaľ čisté plátno. Takto vypadala scéna predtým ako tím zahájil práce na premene gule v autenticky vypadajúci Mesiac s plasticky prevedenými krátermi. Všimnite si kulisy okolo "Mesiaca". Na tejto dráhe sa pohybovala kamera, ktoré najprv snímala rotujúcu guľu (približovanie k Mesiacu) a potom sa zhúpla a začla skenovať mesačný povrch. Na snímku vidíme povrch po dokončení. Ak by sme zo scény odstránili chlapa, ľahko uveríme, že ide o záber z modulu Apollo, ktorý obieha Mesiac.

NASA tvrdí, že fotografia predstavuje odvrátenú stranu Mesiaca fotografovanú z Apolla 8, ide však o falzifikát, pretože Apollo nikdy neopustilo zemský povrch.

Nakoniec - podľa postavenia Mesiaca musela byť na jeho odvrátenej strane absolútna tma. Porovnajte si túto sféru s guľou. Všetky obrázky však majú tmavé pozadie. To pochopiteľne uľahčilo retušovanie, aby bol zaistený skutočne čierny priestor na fotografii. Úmyselne však nedali na konečné obrázky žiadne hviezdy.

Takto boli vyrobené i niektoré obrázky s astronautmi na Mesiaci, ktoré boli neskôr upravené spôsobom, aby dôkladne falšovali a vytvorili ilúziu pobytu na Mesiaci.

Zdroj: http://www.geocities.com/apolloreality/

Čerpané z: Prop.sk


Sekcie: 
august 28, 2008 04:30 dopoludnia
 • krát komentár

15 krát komentár

 1. Obrázok používateľa HonzaX
  HonzaXjanuár 29, 2009 20:54 popoludní

  Komentár: 

  Taky to bylo potvrzeno z jiného zdroje. Kolem roku 1970 vyslali na mesíc sovieti LUNOCHOD, který mimo jiné nasnímal stopy po přistání američanů. Osobně jsem se na snímky z Lunochodu díval v televizi jako malý kluk. Bylo to vysílano jako seriál, dokud se Lunochod neodmlčel. Dodnes je na měsící.

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjún 26, 2009 12:23 popoludní

  Komentár: 

  že si videl čo si videl, alebo si videl to, čo niekto chcel aby si videl?

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjúl 17, 2009 10:56 dopoludnia

  Komentár: 

  kto neveri, nech si kupi silny dalekohlad a pozrie sa na povrch mesiaca sam..

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjún 06, 2011 13:33 popoludní

  Komentár: 

  Silný dalekohled nestačí. Fotony (a tedy i pixely na čipu) jsou moc velké. Pokud chcete vidět metrovou podrobnost ve vzdálenosti 400 milionů metrů, a foton má průměr necelý mikrometr, musel by ten silný dalekohled být 400 metrů dlouhý. Kde takový vezmete? neberu snad ani v potaz to, že ve skutečnosti jsou buňky na snímači 10x větší a tedy by ten dalekohled musel být dlouhý 4 km a přední čočka by měla být velká jako fotbalový stadion.

 5. Obrázok používateľa Ryba
  Rybamáj 19, 2010 10:55 dopoludnia

  Komentár: 

  Pravdupovediac ani som to velmi necital ale k tomuto mam jednoznacne stanovisko.
  Jednoduchy dokaz o tom, ze tam clovek bol je meranie vzdialenosti mesiac od Zeme metodou LLR (Laser Lunar Ranging). Ak tam odrazac nie je tak to by vsetky observacne stanice sveta museli klamat.

  To ze si USA spravilo ,,vycvikovy tabor,, alebo co to je si kazdy vysvetluje ako mu vyhovuje

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 23, 2010 06:49 dopoludnia

  Komentár: 

  jedna vec je, že tam poslali niečo čo vysielalo zvuky a následne niečo čo odráža laser lebo je jasné že vtedy aj Rusi - max nepriatelia potvrdili že zachytili vysielanie z mesiaca (aj Austrálčania) a tie lasery to tiež funguje, ALE druhá vec je či tam bol človek VTEDY a či to všetko je natočené na mesiaci...
  podľa mňa si z nás všetkých urobili vtedy dobrý deň...
  čiže s nejakým zariadením tam vtedy asi dokázali pristáť (na diaľku)
  takže človek tam vôbec nemusel byť !

 7. Obrázok používateľa anonim
  anonimjún 02, 2019 19:48 popoludní

  Komentár: 

  Až na to, že sovieti nainštalovali na mesiaci taktiež odrážacie zrkadlá a to ešte skôr, ako usáci. Rozdiel je len v tom, že celému svetu netvrdili že tam boli. Ako už povedal jeden múdri pán. Na mesiac nieje problém dostať prístroje, je tam problém dostať človeka. A to sa bohužiaľ aj stalo. Stroje áno, no stopy po ľuďoch vzal čert!

 8. Obrázok používateľa Sudarshana
  Sudarshanajún 06, 2011 15:04 popoludní

  Komentár: 

  S planétou Mesiac je to všetko komplet inak ako predkladá dnešná "(pa)veda" :o) Iné zdroje - omnoho staršie a kompletnejšie o tom dávajú informácie dosť podrobné.

 9. Obrázok používateľa Peter10
  Peter10september 08, 2011 10:13 dopoludnia

  Komentár: 

  a co hovoris na nove fotografie potvrdzujuce prisatie na mesiaci?

 10. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjúl 24, 2012 19:17 popoludní

  Komentár: 

  nechcem sa autora dotknut, ale taku zmes nezmyslov som uz dlho necital. Tie "tajne ateliery" su testovacie a vycvikove zariadenia NASA a nie je na nich nic tajne. Kratery uprostred pola sluzili na vycvik prace astronautov v terene, ako aj na nacvik orientacie pri pristavani. Mapy nasnimane zo surveyorov a nalepene na velku gulu nie su nic ine ako pomerne podrobny globus, s tomu zodpovedajucou velkostou, ktory sluzil presne na to na co globusy sluzia. No a ohladom Armstronga - tento chlapik bol znamy introvert, jeho vystupovanie na verejnosti nikdy nebolo zrovna "suverenne". Takze ak posobil neisto a skormutene, bol to vlastne jeho standard ;) Mesacne lety sledovalo okrem rusov a britov aj tisice radioamaterov, mesacne vzorky su v univerzitach po celom svete, na programe pracovali desattisice ludi. Ak neutajili watergate, Lewinsku, irangate alebo gorilu, myslite ze toto by utajili? think again...

 11. Stránky

 

 

Top