Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nový fenomén: „UFO-náboženství“?!

Narůstající oblíbenost fenoménu UFO a mimozemšťanů v současné době s sebou přináší i docela zajímavé rysy hodné povšimnutí. Neobyčejný zájem a fascinace tímto jistě velmi zajímavým tématem často hraničí až se zbožšťováním a s posedlostí vesmírnými bytostmi a věcmi okolo nich. Můžeme to pozorovat například na existenci řady náboženských skupin či hnutí, inspirovaných mimozemšťany a lidí, kteří propadli vášnivému uctívání všeho mimozemského. Mezi organizovanými skupinami jsou u nás nejznámější Raeliáni a Vesmírní lidé, založené prý přímo na pokyn "shora" mimozemšťany a otevřeně se hlásící k jejich odkazu, k jejich poselství a učení. Nepochybuji o pravosti těchto společenství a autenticitě textů a sdělení, z kterých vycházejí a jejich napojení na vyšší inteligence. Šíření informací a osvětová činnost jistě není nic špatného. Kde ale hraničí zdravý zájem o tyto nové neotřelé věci s uctíváním?

Nedávno se objevila zpráva, že jednu vesničku ve francouzských horách zaplavili fanoušci UFO, kteří věří, že pod místní horou se nachází základna mimozemšťanů a doufají, že ti je v roce 2012 naloží do talířů a odletí s nimi pryč.Známý je případ amerického hnutí Heavens gate, jehož členové pod vedením dvou údajných mimozemšťanů v lidských tělech v roce 1997 spáchali hromadnou sebevraždu během přeletu komety Hale-Bopp. Jejich duše se měly v tomto okamžiku přesunout buď na kometu, nebo na kosmickou loď, která je měla odvézt do jiného světa. Opět je docela možné, že ty dvě osoby byly skutečně mimozemské, jejich učení bylo autentické a ve zmíněný okamžik došlo k nějakému přenosu duší, je však otázka, jestli se členové té sekty dostali tam, kam chtěli. Je zde vidět, jak silný vliv může být vyvíjen na lidi a kam může vést v extrémním případě.

Nepochybuji, že se brzy setkáme s vesmířany. Jsou na to však lidé připraveni? Nemám nyní na mysli ty, kteří v ně nevěří a nezajímají se o ně, ale naopak - jak se zachovají ti, kteří již nyní z nich činí objekty bezmezného obdivu, vkládají v ně veškerou naději a považují je za bohy, případně své stvořitele a pány nad svým osudem? Nepropadnou lidé jakémusi UFO-náboženství, nebudou se jim klanět a modlit se k nim? Rael jako vůdce vyvolený bohy-Elohim vyzývá ke sjednocení světa pod spravedlivou vládou nebeských stvořitelů. Až budou vybudovány přistávací plochy a vesmírné velvyslanectví, bohové přiletí a budou skrze jejich zástupce vést lidstvo k lepší budoucnosti a geneticky čistší populaci. To nezní tak špatně. Anebo můžeme očekávat přílet lodí Aštara Šerana, stát se členy jeho válečné flotily a bojovat na straně Galaktické Konfederace proti temným silám. Anebo se lidstvo skloní pod vládou osvíceného vůdce Maitreyi, který je již připraven se ukázat světu? Možností výběru bude, zdá se, dost.

Vzhledem k tomu, že všechna velká náboženství očekávají příchod mesiáše či spasitele, bude zajímavé, jak se vyrovnají s veřejným objevením se mimozemských bytostí. Přenese se víra a uctívání na ně? Víme, že jsou to vyspělá a velice inteligentní stvoření, dlouhověká, s neobyčejnou pamětí, mající dokonalejší techniku a také psychické schopnosti, o kterých se nám může jen zdát. Jak se k nim zachováme, až budou činit zázraky? Jsou současné skupiny obdivovatelů UFO, mimozemská náboženská hnutí a sekty předzvěstí či předstupněm budoucích náboženství? Je potřeba, aby bylo lidstvo zachraňováno, odnášeno do kosmu, geneticky pozměňováno a vedeno někým z jiných planet? Jsou lidé neschopni žít svým životem a postarat se sami o sebe a čelit důsledkům svých vlastních činů? Budou lidé opět hledat odpovědi, záchranu, autoritu, moc kdekoliv mimo sebe? V nadcházejících letech by se mělo směřování vývoje lidské civilizace více vyjasnit. Podoba vztahu k vesmírným bytostem se jistě stane důležitou a možná určující. Doufejme tedy, že vše půjde dobrým směrem.

Ladislav Zelinka

The Raelian Movement, http://rael.org/

The Universe People, http://www.universe-people.com/english/default_en.htm

Francouzskou vesnici okupují podivíni, kteří chtějí s UFO přečkat armagedon, http://zpravy.idnes.cz/francouzskou-vesnici-okupuji-podivini-kteri-chtej...

Heavens gate, http://www.heavensgate.com/

39 men die in mass suicide near San Diego, http://edition.cnn.com/US/9703/26/mass.suicide.too/index.html

Who is Maitreya?, http://www.share-international.org/maitreya/Ma_main.htm

Zdroj: Exopolitika.cz

február 10, 2011 20:25 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymfebruár 13, 2011 17:49 popoludní

    Komentár: 

    aky novy fenomen... ved sa im klaniame a modlime sa k nim uz niekolko tisic rokov.ved kto asi boli vsetci ti staroveky a aj sucastnyS bohovia?...:D

 

 

Top